Pitcher's Göteborg, Majorna

Game Room

BOKA BORD NU!

Game Room

Ha kul i Pitcher’s Game Room, här kan du utmana vänner, släktingar, kollegor eller klubbkamrater på shuffleboard och basket. Ett tips för en riktig helkväll är att kombinera sällskapets aktiviteter med något gott att äta och dricka i restaurangen.

  • Basket 20:-/spel – Vi har 2 st spel.
  • Shuffleboard 250:-/timme – Vi har 3 st bord.
  • Airhockey 20:-/spel
  • Boxning 20:-/spel
  • Dart 100:-/timme

Varmt välkomna till Pitcher’s Game Room!

Undrar du över något eller har du speciella önskemål?
För mer info ring 031-22 33 83 eller skicka e-post till info.majorna@pitchers.se

 

Hitta hit

Pitcher’s Majorna
Karl Johansgatan 92
414 55 Göteborg
031 – 22 33 83
info.majorna@pitchers.se

VÄGBESKRIVNING

Öppettider

Måndag 15:00 – 23:00
Tisdag 15:00 – 23:00
Onsdag 15:00 – 23:00
Torsdag 15:00 – 23:00
Fredag 15:00 – 01:00
Lördag 12:00 – 01:00
Söndag 13:00- 22:00

BOKA BORD

Klart Pitcher's Majorna visar de bästa matcherna

Ishockey
Ons 3/3 18:00
AIK – Kristianstad
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 3/3 18:00
BIK Karlskoga – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 3/3 18:00
Mora IK – Modo Hockey
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 3/3 18:00
Väsby IK – Södertälje SK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 3/3 18:00
Västerås IK – Tingsryds AIF
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Ons 3/3 18:30
Östersunds FK – Akropolis IF
Svenska cupen
Fotboll
Ons 3/3 18:30
Sassuolo – Napoli
Serie A
Ishockey
Ons 3/3 19:00
SDHL: HV71 – Modo
SDHL
Fotboll
Ons 3/3 20:45
AC Milan – Udinese
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Atalanta – Fc Crotone
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Benevento – Hellas Verona
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Cagliari – Bologna FC
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Fiorentina – AS Roma
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Genoa – Sampdoria
Serie A
Ishockey
Tor 4/3 18:00
Färjestad BK – Linköping HC
SHL
Ishockey
Tor 4/3 19:00
SDHL
SDHL
Fotboll
Tor 4/3 21:45
Parma – Inter
Serie A
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Almtuna IS – Mora IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
HC Vita Hästen – Västerviks IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Timrå IK – Tingsryds AIF
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Väsby IK – Kristianstad
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Västerås IK – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Fre 5/3 21:00
Valencia – Villarreal
La Liga
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Malmö FF – Halmstads BK
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Örebro SK – IK Sirius FK
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Västerås SK – GAIS
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Trelleborgs FF – IF Lödde
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 14:00
Real Valladolid – Cf Getafe
La Liga
Ishockey
Lör 6/3 15:00
Mora IK – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Lör 6/3 15:00
Södertälje SK – AIK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Lör 6/3 15:00
Spezia Calcio – Benevento
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 15:00
IF Elfsborg – Falkenbergs FF
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 15:00
Degerfors IF – Utsiktens BK
Svenska cupen
Ishockey
Lör 6/3 15:15
Malmö Redhawks – Färjestad BK
SHL
Fotboll
Lör 6/3 16:15
Cf Elche – Sevilla
La Liga
Fotboll
Lör 6/3 17:00
Djurgårdens IF – Kalmar FF
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 17:00
IK Brage – Umeå FC
Svenska cupen
Ishockey
Lör 6/3 17:30
Västerviks IK – HC Vita Hästen
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Lör 6/3 18:00
IF Björklöven – Modo Hockey
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Lör 6/3 18:00
Udinese – Sassuolo
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 18:30
Cf Cadiz – Sd Eibar
La Liga
Fotboll
Lör 6/3 20:45
Juventus – SS Lazio
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 21:00
Osasuna – FC Barcelona
La Liga
Fotboll
Sön 7/3 12:30
AS Roma – Genoa
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 13:00
AFC Eskilstuna – Oskarshamns AIK
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 13:00
Hammarby IF – AIK
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 14:00
Sd Huesca – Celta Vigo
La Liga
Ishockey
Sön 7/3 15:00
Kristianstad – Väsby IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 15:00
Modo Hockey – IF Björklöven
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Fc Crotone – Torino
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Fiorentina – Parma
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Hellas Verona – AC Milan
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 15:00
BK Häcken – Helsingborgs IF
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Mjällby AIF – Östersunds FK
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Akropolis IF – Landskrona Bois
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Dalkurd – IK Gauthiod
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 16:15
Atletico Madrid – Real Madrid
La Liga
Fotboll
Sön 7/3 17:00
IFK Norrköping – IFK Göteborg
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 17:00
GIF Sundsvall – Sandvikens IF
Svenska cupen
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Tingsryds AIF – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Västerås IK – Timrå IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Brynäs IF – Leksands IF
SHL
Fotboll
Sön 7/3 18:00
Sampdoria – Cagliari
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 18:30
Real Sociedad – Ud Levante
La Liga
Fotboll
Sön 7/3 20:45
Napoli – Bologna FC
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 21:00
Athletic Bilbao – Granada Cf
La Liga
Ishockey
Mån 8/3 18:00
AIK – Södertälje SK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Mån 8/3 20:45
Inter – Atalanta
Serie A
Fotboll
Mån 8/3 21:00
Real Betis – Cd Alaves
La Liga
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Djurgårdens IF – Leksands IF
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Rögle BK – IK Oskarshamn
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Örebro Hockey – Malmö Redhawks
SHL

Sport på TV presenteras av tvmatchen.nu

Du hittar kvällens matcher på vår facebook.

Gilla oss på face book så får veta vilka matcher vi visar direkt i ditt flöde.

BOKA BORD NU!