Pitcher's Eskilstuna

Sportpub

Alla våra restauranger är även en sportpub, som visar ett varierat utbud av sportevenemang.

Pitcher’s sportpub har för många blivit den självklara samlingspunkten när det gäller tv-sänd sport. Och tack vare vårt gedigna utbud, så har vi alltid något som passar just dig och dina kamrater. Tablån kan variera något från ort till ort, för att du ska kunna följa ditt lokala lags matcher.

Visas din match i vår sportpub?

Kolla in tablån för att hitta ditt favoritevenemang eller din favoritmatch. Hör gärna av dig till oss om du har några funderingar kring vårt sportutbud, eller om du vill boka bord för att försäkra dig om en plats när de avgörande poängen ska fördelas. Hittar du inte din match i tablån?

Slå oss en signal på 016-14 20 20

Kontakt

  • Telefon

    016-14 20 20

  • Mail

    info.eskilstuna@pitchers.se

  • Adress

    Pitcher’s Eskilstuna
    Kriebsensgatan 5
    632 20 Eskilstuna

Matcher på Pitcher’s Eskilstuna

Ishockey
Sön 17/11 12:30
Göteborg – SDE HF
SDHL
Fotboll
Sön 17/11 13:30
Manchester City W – West Ham W
Women's Super League
Ishockey
Sön 17/11 15:00
Karlskrona HK – HC Vita Hästen
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Sön 17/11 15:00
Litauen – Nya Zeeland
Träningslandskamp
Fotboll
Sön 17/11 15:00
Serbien – Ukraina
Fotbolls-EM
Fotboll
Sön 17/11 15:00
Luxemburg – Portugal
Fotbolls-EM
Fotboll
Sön 17/11 15:00
Chelsea W – Manchester United W
Women's Super League
Handboll
Sön 17/11 15:00
Redbergslids IK – IFK Kristianstad
Handbollsligan
Ishockey
Sön 17/11 15:30
HV71 – AIK
SDHL
Handboll
Sön 17/11 15:30
Lugi Hf – Bk Heid
SHE damer
Fotboll
Sön 17/11 16:00
Tottenham Hotspur FC W – Arsenal WFC
Women's Super League
Handboll
Sön 17/11 17:00
Krim Mercator-IK Sävehof
EHF Champions League
Handboll
Sön 17/11 17:30
Eskilstuna Guif – IFK Skövde HK
Handbollsligan
Fotboll
Sön 17/11 18:00
Kosovo – England
Fotbolls-EM
Fotboll
Sön 17/11 18:00
Bulgarien – Tjeckien
Fotbolls-EM
Fotboll
Sön 17/11 20:45
Albanien – Frankrike
Fotbolls-EM
Fotboll
Sön 17/11 20:45
Andorra – Turkiet
Fotbolls-EM
Fotboll
Sön 17/11 20:45
Moldavien – Island
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Irland – Danmark
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Malta – Norge
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Gibraltar – Schweiz
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Grekland – Finland
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Italien – Armenien
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Liechtenstein – Bosnien-Hercegovina
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Spanien – Rumänien
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Sverige – Färöarna
Fotbolls-EM
Ishockey
Tis 19/11 15:00
Traktor Chelyabinsk – Jokerit Helsinki
KHL
Fotboll
Tis 19/11 20:00
Montenegro – Vitryssland
Träningslandskamp
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Nordmakedonien – Israel
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Belgien – Cypern
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Lettland – Österrike
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Polen – Slovenien
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
San Marino – Ryssland
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Skottland – Kazakhstan
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Slovakien – Azerbajdzjan
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Wales – Ungern
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Tyskland – Nordirland
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Nederländerna – Estland
Fotbolls-EM
Ishockey
Ons 20/11 19:00
Kristianstad – Västerås IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 20/11 19:00
IF Björklöven – Västerviks IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 20/11 19:00
Linköpings HC – HV71
SDHL
Ishockey
Ons 20/11 19:00
BIK Karlskoga – Södertälje SK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 20/11 19:00
Almtuna IS – Timrå IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 20/11 19:00
HC Vita Hästen – Modo Hockey
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 20/11 19:00
Tingsryds AIF – Karlskrona HK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 20/11 19:00
AIK – Mora IK
Hockeyallsvenskan
Handboll
Ons 20/11 19:00
IFK Kristianstad – HK Varberg
Handbollsligan
Handboll
Ons 20/11 19:00
HK Malmö – IFK Ystad
Handbollsligan
Handboll
Ons 20/11 19:00
If Hallby – IK Sävehof
Handbollsligan
Ishockey
Tor 21/11 19:00
Rögle BK – Färjestad BK
SHL
Ishockey
Tor 21/11 19:00
Frölunda HC – Leksands IF
SHL
Ishockey
Tor 21/11 19:00
HV71 – Djurgårdens IF
SHL
Ishockey
Tor 21/11 19:00
Luleå HF – Brynäs IF
SHL
Ishockey
Tor 21/11 19:00
Malmö Redhawks – Växjö Lakers
SHL
Ishockey
Tor 21/11 19:00
IK Oskarshamn – Skellefteå AIK
SHL
Ishockey
Tor 21/11 19:00
Örebro Hockey – Linköping HC
SHL
Handboll
Tor 21/11 19:00
IFK Skövde HK – Redbergslids IK
Handbollsligan
Ishockey
Fre 22/11 18:00
Djurgården – Modo
SDHL
Ishockey
Fre 22/11 19:00
Djurgården – Modo
SDHL
Ishockey
Fre 22/11 19:00
Tingsryds AIF – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 22/11 19:00
Tingsryds AIF – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 22/11 19:00
Modo Hockey – AIK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 22/11 19:00
Kristianstad – HC Vita Hästen
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 22/11 19:00
Brynäs – SDE HF
SDHL
Ishockey
Fre 22/11 19:00
Södertälje SK – IF Björklöven
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 22/11 19:00
Karlskrona HK – Västerviks IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 22/11 19:00
Timrå IK – Mora IK
Hockeyallsvenskan
Handboll
Fre 22/11 19:00
OV Helsingborg – Lugi HF
Handbollsligan
Fotboll
Fre 22/11 19:15
1. FFC Frankfurt – TSG 1899 Hoffenheim
Bundesliga damer
Handboll
Fre 22/11 19:30
Ystads IF – If Hallby
Handbollsligan
Fotboll
Fre 22/11 20:30
Borussia Dortmund – Sc Paderborn 07
Bundesliga
Fotboll
Fre 22/11 20:45
Paris Saint Germain – Lille
Ligue 1
Fotboll
Fre 22/11 21:00
Ud Levante – Mallorca
La Liga
Ishockey
Lör 23/11 12:00
SDHL: Leksands IF – SDE HF
SDHL
Ishockey
Lör 23/11 13:00
Brynäs – AIK
SDHL
Fotboll
Lör 23/11 13:00
Hamburger SV – Dynamo Dresden
Bundesliga 2
Fotboll
Lör 23/11 13:00
Leganes Cd – FC Barcelona
La Liga
Fotboll
Lör 23/11 13:30
West Ham United – Tottenham Hotspur
Premier League
Ishockey
Lör 23/11 14:00
SDHL: Djurgården – Luleå HF/MSSK
SDHL
Fotboll
Lör 23/11 15:00
Atalanta – Juventus
Serie A
Ishockey
Lör 23/11 15:15
Linköping HC – Frölunda HC
SHL
Ishockey
Lör 23/11 15:15
IK Oskarshamn – Färjestad BK
SHL
Ishockey
Lör 23/11 15:15
Malmö Redhawks – Brynäs IF
SHL
Fotboll
Lör 23/11 15:30
Werder Bremen – Schalke 04
Bundesliga
Fotboll
Lör 23/11 16:00
Real Betis – Valencia
La Liga
Handboll
Lör 23/11 16:00
Önnereds Hk – Eskilstuna Guif
Handbollsligan
Handboll
Lör 23/11 16:00
IK Sävehof – Tatran Presov
EHF Champions League
Ishockey
Lör 23/11 17:30
SDHL: Linköpings HC – Modo
SDHL
Fotboll
Lör 23/11 17:30
Lyon – Nice
Ligue 1
Ishockey
Lör 23/11 18:00
Skellefteå AIK – Rögle BK
SHL
Ishockey
Lör 23/11 18:00
Djurgårdens IF – Växjö Lakers
SHL
Ishockey
Lör 23/11 18:00
Leksands IF – Luleå HF
SHL
Fotboll
Lör 23/11 18:00
AC Milan – Napoli
Serie A
Fotboll
Lör 23/11 18:30
Manchester City – Chelsea FC
Premier League
Fotboll
Lör 23/11 18:30
Granada Cf – Atletico Madrid
La Liga
Fotboll
Lör 23/11 18:30
Leipzig – 1. FC Köln
Bundesliga
Fotboll
Lör 23/11 20:00
Stade Brest – Nantes
Ligue 1
Fotboll
Lör 23/11 20:45
Torino – Inter
Serie A
Fotboll
Lör 23/11 21:00
Real Madrid – Real Sociedad
La Liga

Sport på TV presenteras av tvmatchen.nu