Pitcher's Eskilstuna

After Work

BOKA BORD NU!

After work

Välkomna in till Pitcher’s!

Hitta hit

Pitcher’s i Eskilstuna
Kriebsensgatan 5
632 20 Eskilstuna
016-142020
info.eskilstuna@pitchers.se

VÄGBESKRIVNING

Öppettider

Måndag 11:30 – Sent
Tisdag 11:30 – Sent
Onsdag 11:30 – Sent
Torsdag 11:30 – Sent
Fredag 11:30 – 22:00
Lördag 12:00 – 22:00
Söndag 12:00 – Sent

BOKA BORD

Matcher på Pitcher’s Eskilstuna

Ishockey
Ons 3/3 18:00
AIK – Kristianstad
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 3/3 18:00
BIK Karlskoga – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 3/3 18:00
Mora IK – Modo Hockey
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 3/3 18:00
Väsby IK – Södertälje SK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 3/3 18:00
Västerås IK – Tingsryds AIF
Hockeyallsvenskan
Handboll
Ons 3/3 18:00
Skuru IK – Boden Handboll IF
SHE damer
Fotboll
Ons 3/3 18:30
Östersunds FK – Akropolis IF
Svenska cupen
Fotboll
Ons 3/3 18:30
Sassuolo – Napoli
Serie A
Ishockey
Ons 3/3 19:00
SDHL: HV71 – Modo
SDHL
Handboll
Ons 3/3 19:00
IFK Skövde HK – Eskilstuna Guif
Handbollsligan
Handboll
Ons 3/3 19:00
Redbergslids IK – Lugi HF
Handbollsligan
Handboll
Ons 3/3 19:00
HK Malmö – HK Varberg
Handbollsligan
Handboll
Ons 3/3 19:00
VästeråsIrsta HF – Bk Heid
SHE damer
Handboll
Ons 3/3 19:00
Ystads IF – IK Sävehof
Handbollsligan
Fotboll
Ons 3/3 20:45
AC Milan – Udinese
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Atalanta – Fc Crotone
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Benevento – Hellas Verona
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Cagliari – Bologna FC
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Fiorentina – AS Roma
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Genoa – Sampdoria
Serie A
Ishockey
Tor 4/3 18:00
Färjestad BK – Linköping HC
SHL
Ishockey
Tor 4/3 19:00
SDHL
SDHL
Handboll
Tor 4/3 19:00
If Hallby – Alingsås HK
Handbollsligan
Handboll
Tor 4/3 19:00
Lugi Hf – Skara HF
SHE damer
Handboll
Tor 4/3 19:00
Önnereds Hk – IFK Kristianstad
Handbollsligan
Fotboll
Tor 4/3 21:45
Parma – Inter
Serie A
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Almtuna IS – Mora IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
HC Vita Hästen – Västerviks IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Timrå IK – Tingsryds AIF
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Väsby IK – Kristianstad
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Västerås IK – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Handboll
Fre 5/3 19:00
Önnereds Hk – Kristianstad HK
SHE damer
Handboll
Fre 5/3 19:00
Skövde Hf – Kungälv HK
SHE damer
Handboll
Fre 5/3 19:00
Önnereds Hk – Kristianstad HK
SHE damer
Fotboll
Fre 5/3 21:00
Valencia – Villarreal
La Liga
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Malmö FF – Halmstads BK
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Örebro SK – IK Sirius FK
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Västerås SK – GAIS
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Trelleborgs FF – IF Lödde
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 14:00
Real Valladolid – Cf Getafe
La Liga
Handboll
Lör 6/3 14:15
IK Sävehof – Höörs HK H65
SHE damer
Ishockey
Lör 6/3 15:00
Mora IK – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Lör 6/3 15:00
Södertälje SK – AIK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Lör 6/3 15:00
Spezia Calcio – Benevento
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 15:00
IF Elfsborg – Falkenbergs FF
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 15:00
Degerfors IF – Utsiktens BK
Svenska cupen
Ishockey
Lör 6/3 15:15
Malmö Redhawks – Färjestad BK
SHL
Fotboll
Lör 6/3 16:15
Cf Elche – Sevilla
La Liga
Fotboll
Lör 6/3 17:00
Djurgårdens IF – Kalmar FF
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 17:00
IK Brage – Umeå FC
Svenska cupen
Ishockey
Lör 6/3 17:30
Västerviks IK – HC Vita Hästen
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Lör 6/3 18:00
IF Björklöven – Modo Hockey
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Lör 6/3 18:00
Udinese – Sassuolo
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 18:30
Cf Cadiz – Sd Eibar
La Liga
Fotboll
Lör 6/3 20:45
Juventus – SS Lazio
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 21:00
Osasuna – FC Barcelona
La Liga
Fotboll
Sön 7/3 12:30
AS Roma – Genoa
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 13:00
AFC Eskilstuna – Oskarshamns AIK
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 13:00
Hammarby IF – AIK
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 14:00
Sd Huesca – Celta Vigo
La Liga
Ishockey
Sön 7/3 15:00
Kristianstad – Väsby IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 15:00
Modo Hockey – IF Björklöven
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Fc Crotone – Torino
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Fiorentina – Parma
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Hellas Verona – AC Milan
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 15:00
BK Häcken – Helsingborgs IF
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Mjällby AIF – Östersunds FK
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Akropolis IF – Landskrona Bois
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Dalkurd – IK Gauthiod
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 16:15
Atletico Madrid – Real Madrid
La Liga
Fotboll
Sön 7/3 17:00
IFK Norrköping – IFK Göteborg
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 17:00
GIF Sundsvall – Sandvikens IF
Svenska cupen
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Tingsryds AIF – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Västerås IK – Timrå IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Brynäs IF – Leksands IF
SHL
Fotboll
Sön 7/3 18:00
Sampdoria – Cagliari
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 18:30
Real Sociedad – Ud Levante
La Liga
Fotboll
Sön 7/3 20:45
Napoli – Bologna FC
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 21:00
Athletic Bilbao – Granada Cf
La Liga
Ishockey
Mån 8/3 18:00
AIK – Södertälje SK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Mån 8/3 20:45
Inter – Atalanta
Serie A
Fotboll
Mån 8/3 21:00
Real Betis – Cd Alaves
La Liga
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Djurgårdens IF – Leksands IF
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Rögle BK – IK Oskarshamn
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Örebro Hockey – Malmö Redhawks
SHL

Sport på TV presenteras av tvmatchen.nu