Pitcher's Eskilstuna

Dryckesprovning

En dryckesprovning hos oss på Pitcher’s är ett givande möte i dryckens tecken. Det är en kul aktivitet för vänner, företaget, kunder eller ett evenemang för någon som förtjänar uppskattning. Vi vill göra det intressant och lärorikt för deltagarna. Allt blir ju förhoppningsvis godare om man vet historien bakom drycken.

Hur vill du ha din dryckesprovning?

Hör av dig till oss, så hjälper vi dig att skapa din personliga dryckesprovning på Pitcher’s. Kontakta oss på telefon 016-14 20 20 eller mail info.eskilstuna@pitchers.se. Om du vill, kan du ställa dina frågor direkt till oss när du besöker oss på Kriebsensgatan 5.

Hitta hit

Pitcher’s i Eskilstuna
Kriebsensgatan 5
632 20 Eskilstuna
016-142020
info.eskilstuna@pitchers.se

VÄGBESKRIVNING

Öppettider

Måndag 11:30 – Sent
Tisdag 11:30 – Sent
Onsdag 11:30 – Sent
Torsdag 11:30 – Sent
Fredag 11:30 – 22:00
Lördag 12:00 – 22:00
Söndag 12:00 – Sent

BOKA BORD

Matcher på Pitcher’s Eskilstuna

Ishockey
Tor 4/3 18:00
Färjestad BK – Linköping HC
SHL
Handboll
Tor 4/3 19:00
If Hallby – Alingsås HK
Handbollsligan
Handboll
Tor 4/3 19:00
Lugi Hf – Skara HF
SHE damer
Handboll
Tor 4/3 19:00
Önnereds Hk – IFK Kristianstad
Handbollsligan
Fotboll
Tor 4/3 20:45
Parma – Inter
Serie A
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Almtuna IS – Mora IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
HC Vita Hästen – Västerviks IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Timrå IK – Tingsryds AIF
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Väsby IK – Kristianstad
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Västerås IK – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Handboll
Fre 5/3 19:00
Önnereds Hk – Kristianstad HK
SHE damer
Handboll
Fre 5/3 19:00
Skövde Hf – Kungälv HK
SHE damer
Handboll
Fre 5/3 19:00
Önnereds Hk – Kristianstad HK
SHE damer
Fotboll
Fre 5/3 21:00
Valencia – Villarreal
La Liga
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Malmö FF – Halmstads BK
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Örebro SK – IK Sirius FK
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Västerås SK – GAIS
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Trelleborgs FF – IF Lödde
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 14:00
Real Valladolid – Cf Getafe
La Liga
Handboll
Lör 6/3 14:15
IK Sävehof – Höörs HK H65
SHE damer
Ishockey
Lör 6/3 15:00
Mora IK – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Lör 6/3 15:00
Södertälje SK – AIK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Lör 6/3 15:00
Spezia Calcio – Benevento
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 15:00
IF Elfsborg – Falkenbergs FF
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 15:00
Degerfors IF – Utsiktens BK
Svenska cupen
Ishockey
Lör 6/3 15:15
Malmö Redhawks – Färjestad BK
SHL
Handboll
Lör 6/3 16:00
IK Sävehof – If Hallby
Handbollsligan
Fotboll
Lör 6/3 16:15
Cf Elche – Sevilla
La Liga
Fotboll
Lör 6/3 17:00
Djurgårdens IF – Kalmar FF
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 17:00
IK Brage – Umeå FC
Svenska cupen
Ishockey
Lör 6/3 17:30
Västerviks IK – HC Vita Hästen
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Lör 6/3 18:00
IF Björklöven – Modo Hockey
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Lör 6/3 18:00
Udinese – Sassuolo
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 18:30
Cf Cadiz – Sd Eibar
La Liga
Fotboll
Lör 6/3 20:45
Juventus – SS Lazio
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 21:00
Osasuna – FC Barcelona
La Liga
Ishockey
Sön 7/3 12:20
SDHL: HV71 – Brynäs
SDHL
Fotboll
Sön 7/3 12:30
AS Roma – Genoa
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 13:00
AFC Eskilstuna – Oskarshamns AIK
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 13:00
Hammarby IF – AIK
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 14:00
Sd Huesca – Celta Vigo
La Liga
Ishockey
Sön 7/3 15:00
Kristianstad – Väsby IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 15:00
Modo Hockey – IF Björklöven
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Fc Crotone – Torino
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Fiorentina – Parma
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Hellas Verona – AC Milan
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 15:00
BK Häcken – Helsingborgs IF
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Mjällby AIF – Östersunds FK
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Akropolis IF – Landskrona Bois
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Dalkurd – IK Gauthiod
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 16:15
Atletico Madrid – Real Madrid
La Liga
Fotboll
Sön 7/3 17:00
IFK Norrköping – IFK Göteborg
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 17:00
GIF Sundsvall – Sandvikens IF
Svenska cupen
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Tingsryds AIF – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Västerås IK – Timrå IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Brynäs IF – Leksands IF
SHL
Fotboll
Sön 7/3 18:00
Sampdoria – Cagliari
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 18:30
Real Sociedad – Ud Levante
La Liga
Fotboll
Sön 7/3 20:45
Napoli – Bologna FC
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 21:00
Athletic Bilbao – Granada Cf
La Liga
Ishockey
Mån 8/3 18:00
AIK – Södertälje SK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Mån 8/3 19:00
SDHL: Djurgården – Luleå HF/MSSK
SDHL
Fotboll
Mån 8/3 20:45
Inter – Atalanta
Serie A
Fotboll
Mån 8/3 21:00
Real Betis – Cd Alaves
La Liga
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Djurgårdens IF – Leksands IF
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Rögle BK – IK Oskarshamn
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Örebro Hockey – Malmö Redhawks
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
HV71 – Frölunda HC
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Färjestad BK – Växjö Lakers
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Skellefteå AIK – Luleå HF
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Brynäs IF – Linköping HC
SHL
Ishockey
Ons 10/3 19:00
Almtuna IS – Västerviks IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 10/3 19:00
BIK Karlskoga – Västerås IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 10/3 19:00
IF Björklöven – Kristianstad
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 10/3 19:00
HC Vita Hästen – AIK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 10/3 19:00
Södertälje SK – Mora IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 10/3 19:00
Timrå IK – Modo Hockey
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 10/3 19:00
Tingsryds AIF – Väsby IK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Ons 10/3 19:00
Atletico Madrid – Athletic Bilbao
La Liga

Sport på TV presenteras av tvmatchen.nu