Pitcher's

Vill du jobba
på Pitcher’s?

Jobba på Pitcher’s

Vår ambition är att vara den självklara mötesplatsen för gäster som uppskattar mat, dryck och människor. Det är människorna som skapar en mötesplats. Därför söker vi dig som älskar människor.

Pitcher’s är ett privatägt företag som präglas av framåtanda och utveckling. Vårt mål är att expandera över hela Sverige och bli en av de ledande mötesplatserna i landet.

Som medarbetare hos oss på Pitcher’s har du stora möjligheter till vidareutbildning och utveckling i en snabbt växande restaurangkedja. Vi erbjuder dig ett flexibelt arbete i en spännande och pulserande miljö.

För oss är det centralt att du älskar mötet med människor. Rätt inställning och ett förstående för hög servicegrad är några av grundpelarna i vår verksamhet. Därför är det viktigt att du delar vår uppfattning om just inställning och service. Vi vill även att du har minst tre års erfarenhet av bar eller servis.

Skicka in din ansökan till din lokala restaurang så återkommer vi till dig.

Klicka på din stad för att komma till dess kontaktsida.

AVESTA

BORLÄNGE

BORÅS

ESKILSTUNA

FALUN

GÖTEBORG, MAJORNA

HELSINGBORG, SÖDER

JÖNKÖPING

KARLSTAD

LIDKÖPING

LINKÖPING

LUDVIKA

NYKÖPING

SKÖVDE

STOCKHOLM, HORNSBERG

STOCKHOLM, MARIATORGET

STOCKHOLM, NORRMALM

UPPSALA

VÄSTERÅS

ÖREBRO

Food drinks and friendsSveriges trevligaste gastropub

Pitcher’s är en kedja av gastropubar som etablerat sig i ett flertal städer i Sverige. Gemensamt för våra pubar är en ambitiös satsning på mat av hög kvalitet i en avkopplande miljö. Känslan av det personligt ombonade är något som möter direkt i dörren.

Pitcher’s ska vara den självklara lokala mötesplatsen för dig och dina vänner. Det är helt enkelt lätt att känna sig hemma på Pitcher’s.

Matcher på Pitcher's

Bordtennis
Tor 4/3 09:30
Bordtennis: Sweden Pro Series - Herrar
Bordtennis
Snooker
Tor 4/3 09:58
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Vinterstudio
Tor 4/3 11:00
Skid-VM: Nordisk kombination backe, herrar
Skid-VM
Snooker
Tor 4/3 12:03
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Tennis
Tor 4/3 12:30
Qatar Total Open
WTA
Golf
Tor 4/3 12:45
PGA TOUR LIVE 2021 Arnold Palmer Invitational
PGA
Vinterstudio
Tor 4/3 13:15
Skid-VM: 4x5 km stafett, damer
Skid-VM
Tennis
Tor 4/3 15:00
Lyon Open 250
WTA
Vinterstudio
Tor 4/3 15:15
Skid-VM: Nordisk kombination, 10 km, herrar
Skid-VM
Tennis
Tor 4/3 16:00
Qatar Total Open
WTA
Golf
Tor 4/3 16:00
Drive On Championship - Day 1
LPGA
Golf
Tor 4/3 16:00
Drive On Championship at Golden Ocala
LPGA
Fotboll
Tor 4/3 16:00
Lyon - Bröndby
Womens Champions League
Vinterstudio
Tor 4/3 16:00
Skidskytte: Världscupen- stafett, damer
Skidskytte Världscupen
Handboll
Tor 4/3 17:00
THW Kiel – HC PPD Zagreb
EHF Champions League
Vinterstudio
Tor 4/3 17:23
Backhoppning: VM
Skid-VM
Fotboll
Tor 4/3 18:00
Lyngby BK – Fc Midtjylland
Danska ligan
Ishockey
Tor 4/3 18:00
Färjestad BK – Linköping HC
SHL
Ishockey
Tor 4/3 18:00
Malmö Redhawks – IK Oskarshamn
SHL
Basket
Tor 4/3 18:30
Anadolu Efes S.K. – CSKA Moskva
Euroleague
Snooker
Tor 4/3 18:33
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Handboll
Tor 4/3 18:45
Aalborg Håndbold – RK Celje Pivovarna Lasko
EHF Champions League
Handboll
Tor 4/3 18:45
HC Vardar – HC Meshkov Brest
EHF Champions League
Handboll
Tor 4/3 18:45
PGE Vive Kielce – SG Flensburg-Handewitt
EHF Champions League
Handboll
Tor 4/3 19:00
If Hallby – Alingsås HK
Handbollsligan
Handboll
Tor 4/3 19:00
Lugi Hf – Skara HF
SHE damer
Handboll
Tor 4/3 19:00
Önnereds Hk – IFK Kristianstad
Handbollsligan
Fotboll
Tor 4/3 19:00
Fulham FC – Tottenham Hotspur
Premier League
Fotboll
Tor 4/3 19:00
West Bromwich Albion – Everton FC
Premier League
Innebandy
Tor 4/3 19:00
Täby FC – Nacka Wallenstam IBK
Superligan damer
Friidrott
Tor 4/3 19:00
Friidrott: Inomhus-EM - Kvalpass
Friidrotts-EM
Handboll
Tor 4/3 19:00
MT Melsungen – Hc Erlangen
Bundesliga
Tennis
Tor 4/3 19:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Fotboll
Tor 4/3 20:00
Bröndby IF – Randers FC
Danska ligan
Handboll
Tor 4/3 20:45
Elverum – FC Porto Sofarma
EHF Champions League
Fotboll
Tor 4/3 20:45
Parma – Inter
Serie A
Fotboll
Tor 4/3 21:00
Ud Levante – Athletic Bilbao
Copa del Rey
Fotboll
Tor 4/3 21:15
Liverpool FC – Chelsea FC
Premier League
Tennis
Tor 4/3 21:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Basket
Fre 5/3 01:00
Boston Celtics – Toronto Raptors
NBA
Snooker
Fre 5/3 09:53
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Friidrott
Fre 5/3 10:00
Friidrott: Inomhus-EM - Försökspass dag 1
Friidrotts-EM
Vinterstudio
Fre 5/3 10:35
Short Track-VM
Skridskor
Vinterstudio
Fre 5/3 11:15
Alpint: Världscupen - Super-G, herrar
Alpina Världscupen
Trav
Fre 5/3 12:00
V65 Direkt
Trav
Golf
Fre 5/3 12:45
PGA TOUR LIVE 2021 Arnold Palmer Invitational
PGA
Tennis
Fre 5/3 13:00
Lyon Open 250
WTA
Dart
Fre 5/3 13:00
Dart: 2021 UK Open
Dart
Vinterstudio
Fre 5/3 13:10
Skid-VM: 4x10 km stafett, herrar
Skid-VM
Vinterstudio
Fre 5/3 15:08
Skidskytte: Världscupen - stafett, herrar
Skidskytte Världscupen
Tennis
Fre 5/3 16:00
Qatar Total Open
WTA
Golf
Fre 5/3 16:00
Drive On Championship at Golden Ocala
LPGA
Golf
Fre 5/3 16:00
Drive On Championship - Day 2
LPGA
Vinterstudio
Fre 5/3 17:00
Skid-VM: Backhoppning, herrar
Skid-VM
Tennis
Fre 5/3 17:30
Lyon Open 250
WTA
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Almtuna IS – Mora IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
HC Vita Hästen – Västerviks IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Timrå IK – Tingsryds AIF
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Väsby IK – Kristianstad
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Västerås IK – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Snooker
Fre 5/3 18:48
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Handboll
Fre 5/3 19:00
Önnereds Hk – Kristianstad HK
SHE damer
Handboll
Fre 5/3 19:00
Skövde Hf – Kungälv HK
SHE damer
Handboll
Fre 5/3 19:00
Önnereds Hk – Kristianstad HK
SHE damer
Basket
Fre 5/3 19:00
Bc Zalgiris Kaunas – Armani Jeans Milano
Euroleague
Innebandy
Fre 5/3 19:00
Mullsjö AIS – Pixbo Wallenstam
Superligan herrar
Innebandy
Fre 5/3 19:00
Jönköpings IK – Karlstad IBF
Superligan damer
Innebandy
Fre 5/3 19:00
Malmö FBC – Warberg IC
Superligan damer
Innebandy
Fre 5/3 19:00
Sirius – Thorengruppen IBK
Superligan damer
Friidrott
Fre 5/3 19:00
Friidrott: Inomhus-EM - Finalpass dag 1
Friidrotts-EM
Fotboll
Fre 5/3 19:15
Bayer Leverkusen – 1. FFC Turbine Potsdam
Bundesliga damer
Innebandy
Fre 5/3 19:20
Rönnby Västerås IBK – Endre
Superligan damer
Tennis
Fre 5/3 19:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Dart
Fre 5/3 20:00
Dart: 2021 UK Open
Dart
Snooker
Fre 5/3 20:03
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Fotboll
Fre 5/3 20:30
Schalke 04 – FSV Mainz 05
Bundesliga
Fotboll
Fre 5/3 20:45
Huddersfield Town – Cardiff City
Championship
Fotboll
Fre 5/3 21:00
Valencia – Villarreal
La Liga
Tennis
Fre 5/3 21:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Motorsport
Lör 6/3 02:30
Nascar 200
Nascar
Vinterstudio
Lör 6/3 09:30
Alpint: Världscupen - Storslalom, damer, första åket
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Lör 6/3 09:55
Skid-VM: Nordisk kombination, lagsprint, herrar
Skid-VM
Friidrott
Lör 6/3 10:00
Friidrott: Inomhus-EM - Försökspass dag 2
Friidrotts-EM
Vinterstudio
Lör 6/3 11:00
Skidskytte: Världscupen - sprint, damer
Skidskytte Världscupen
Vinterstudio
Lör 6/3 11:00
Alpint: Världscupen - Störtlopp, herrar
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Lör 6/3 12:30
Skid-VM: 30 km klassisk, damer
Skid-VM
Vinterstudio
Lör 6/3 12:30
Alpint: Världscupen - Storslalom, damer, andra åket
Alpina Världscupen
Cykel
Lör 6/3 12:33
Cykel: Strade Bianche Donne
Cykling
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Malmö FF – Halmstads BK
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Örebro SK – IK Sirius FK
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Västerås SK – GAIS
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Trelleborgs FF – IF Lödde
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:30
Watford FC – Nottingham Forest
Championship
Fotboll
Lör 6/3 13:30
Burnley FC – Arsenal FC
Premier League
Dart
Lör 6/3 13:45
Dart: 2021 UK Open
Dart
Vinterstudio
Lör 6/3 13:45
Short Track-VM
Skridskor
Cykel
Lör 6/3 13:53
Cykel: Strade Bianche
Cykling
Fotboll
Lör 6/3 14:00
Real Valladolid – Cf Getafe
La Liga
Golf
Lör 6/3 14:00
PGA TOUR LIVE 2021 Arnold Palmer Invitational
PGA
Handboll
Lör 6/3 14:15
IK Sävehof – Höörs HK H65
SHE damer
Trav
Lör 6/3 14:30
V75 Direkt med V4
V75
Vinterstudio
Lör 6/3 14:55
Skid-VM: Nordisk kombination, lagsprint
Skid-VM
Fotboll
Lör 6/3 15:00
Degerfors IF – Utsiktens BK
Svenska cupen
Innebandy
Lör 6/3 15:00
Höllvikens IBF – Fagerhult Habo IBK
Superligan herrar
Ishockey
Lör 6/3 15:00
Mora IK – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Lör 6/3 15:00
Södertälje SK – AIK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Lör 6/3 15:00
Spezia Calcio – Benevento
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 15:00
IF Elfsborg – Falkenbergs FF
Svenska cupen
Tennis
Lör 6/3 15:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Ishockey
Lör 6/3 15:15
Frölunda HC – IK Oskarshamn
SHL
Ishockey
Lör 6/3 15:15
Örebro Hockey – Brynäs IF
SHL
Ishockey
Lör 6/3 15:15
Malmö Redhawks – Färjestad BK
SHL
Fotboll
Lör 6/3 15:30
Borussia Mönchengladbach – Bayer Leverkusen
Bundesliga
Fotboll
Lör 6/3 15:30
Eintracht Frankfurt – Vfb Stuttgart
Bundesliga
Fotboll
Lör 6/3 15:30
Sc Freiburg – Leipzig
Bundesliga
Fotboll
Lör 6/3 15:30
Hertha Bsc Berlin – Fc Augsburg
Bundesliga
Fotboll
Lör 6/3 15:30
1899 Hoffenheim – Vfl Wolfsburg
Bundesliga
Handboll
Lör 6/3 16:00
Rk Podravka Vegeta – Rostov Don
EHF Champions League damer
Handboll
Lör 6/3 16:00
RK Krim Mercator – CSKA Moskva
EHF Champions League damer
Handboll
Lör 6/3 16:00
SCM Ramnicu Valcea – CSM Bucuresti
EHF Champions League damer
Tennis
Lör 6/3 16:00
Qatar Total Open
WTA
Fotboll
Lör 6/3 16:00
Sheffield United – Southampton FC
Premier League
Fotboll
Lör 6/3 16:00
Norwich City – Luton Town
Championship
Innebandy
Lör 6/3 16:00
IBF Falun – Linköping
Superligan herrar
Innebandy
Lör 6/3 16:00
FBC Kalmarsund – Jönköpings IK
Superligan herrar
Fotboll
Lör 6/3 16:00
Swansea City – Middlesbrough FC
Championship
Handboll
Lör 6/3 16:00
IK Sävehof – If Hallby
Handbollsligan
Fotboll
Lör 6/3 16:15
Cf Elche – Sevilla
La Liga
Fotboll
Lör 6/3 17:00
IK Brage – Umeå FC
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 17:00
Djurgårdens IF – Kalmar FF
Svenska cupen
Vinterstudio
Lör 6/3 17:00
Skid-VM: Backhoppning, lag, herrar
Skid-VM
Ishockey
Lör 6/3 17:30
Västerviks IK – HC Vita Hästen
Hockeyallsvenskan
Handboll
Lör 6/3 18:00
Vipers Kristiansand – Odense HC
EHF Champions League damer
Ishockey
Lör 6/3 18:00
IF Björklöven – Modo Hockey
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Lör 6/3 18:00
Udinese – Sassuolo
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 18:30
FC Bayern München – Borussia Dortmund
Bundesliga
Fotboll
Lör 6/3 18:30
Aston Villa – Wolverhampton Wanderers
Premier League
Fotboll
Lör 6/3 18:30
Cf Cadiz – Sd Eibar
La Liga
Snooker
Lör 6/3 18:48
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Friidrott
Lör 6/3 19:00
Friidrott: Inomhus-EM - Finalpass dag 2
Friidrotts-EM
Tennis
Lör 6/3 19:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Dart
Lör 6/3 20:00
Dart: 2021 UK Open
Dart
Handboll
Lör 6/3 20:30
Rhein Neckar Löwen – Frisch Auf Göppingen
Bundesliga
Golf
Lör 6/3 20:30
Drive On Championship - Day 3
LPGA
Golf
Lör 6/3 20:30
Drive On Championship at Golden Ocala
LPGA
Fotboll
Lör 6/3 20:45
Juventus – SS Lazio
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 21:00
Brighton Hove Albion – Leicester City
Premier League
Fotboll
Lör 6/3 21:00
Osasuna – FC Barcelona
La Liga
Fotboll
Lör 6/3 21:05
Stade Brest – PSG
Franska cupen
Motorsport
Lör 6/3 22:00
Nascar 300
Nascar
Fighting
Sön 7/3 04:00
UFC 259: Blachowicz vs Adesanya
UFC
Vinterstudio
Sön 7/3 07:45
Vasaloppet
Vasaloppet
Tennis
Sön 7/3 09:00
Dubai Championship 1000
WTA
Vinterstudio
Sön 7/3 09:30
Alpint: Världscupen - Slalom, damer, första åket
Alpina Världscupen
Friidrott
Sön 7/3 10:00
Friidrott: Inomhus-EM - Försökspass dag 3
Friidrotts-EM
Vinterstudio
Sön 7/3 10:30
Alpint: Världscupen - Super-G, herrar
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Sön 7/3 11:53
Skidskytte: Världscupen - jaktstart, damer
Skidskytte Världscupen
Fotboll
Sön 7/3 12:15
Ajax – Fc Groningen
Holländska ligan
Ishockey
Sön 7/3 12:20
SDHL: HV71 – Brynäs
SDHL
Innebandy
Sön 7/3 12:20
Endre – Pixbo
Superligan damer
Fotboll
Sön 7/3 12:30
AS Roma – Genoa
Serie A
Vinterstudio
Sön 7/3 12:30
Alpint: Världscupen - Slalom, damer, andra åket
Alpina Världscupen
Trav
Sön 7/3 12:31
Lunchtravet Direkt
Trav
Vinterstudio
Sön 7/3 12:45
Skid-VM: 50 km klassisk, herrar
Skid-VM
Fotboll
Sön 7/3 13:00
Dundee FC – Celtic FC
Scottish Premier League
Fotboll
Sön 7/3 13:00
WSL: Manchester United – Aston Villa
Women's Super League
Fotboll
Sön 7/3 13:00
AFC Eskilstuna – Oskarshamns AIK
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 13:00
Hammarby IF – AIK
Svenska cupen
Innebandy
Sön 7/3 13:00
Malmö FBC – IBF Falun
Superligan damer
Innebandy
Sön 7/3 13:00
Karlstad IBF – Sirius
Superligan damer
Fotboll
Sön 7/3 13:00
West Bromwich Albion – Newcastle United
Premier League
Handboll
Sön 7/3 13:30
Tsv Gwd Minden – SG Flensburg-Handewitt
Bundesliga
Cykel
Sön 7/3 13:38
Cykel: Belgium Cup - Grand Prix Jean-Pierre Monseré
Cykling
Dart
Sön 7/3 13:45
Dart: 2021 UK Open
Dart
Fotboll
Sön 7/3 14:00
Bröndby IF – FC Köpenhamn
Danska ligan
Fotboll
Sön 7/3 14:00
Sc Freiburg – FC Bayern München
Bundesliga damer
Vinterstudio
Sön 7/3 14:00
Short Track-VM
Skridskor
Fotboll
Sön 7/3 14:00
Bröndby IF – FC Köpenhamn
Danska ligan
Handboll
Sön 7/3 14:00
Borussia Dortmund – Metz
EHF Champions League damer
Handboll
Sön 7/3 14:00
SG BBM Bietigheim – Györi Audi ETO KC
EHF Champions League damer
Innebandy
Sön 7/3 14:00
Thorengruppen IBK – Täby FC IBK
Superligan damer
Fotboll
Sön 7/3 14:00
Sd Huesca – Celta Vigo
La Liga
Golf
Sön 7/3 14:00
PGA TOUR LIVE 2021 Arnold Palmer Invitational
PGA
Trav
Sön 7/3 14:30
Grand Slam 75
V75
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Liverpool FC – Fulham FC
Premier League
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Fc Crotone – Torino
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Fiorentina – Parma
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Hellas Verona – AC Milan
Serie A
Ishockey
Sön 7/3 15:00
Kristianstad – Väsby IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 15:00
Modo Hockey – IF Björklöven
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Sön 7/3 15:00
BK Häcken – Helsingborgs IF
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Mjällby AIF – Östersunds FK
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Akropolis IF – Landskrona Bois
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Dalkurd – IK Gauthiod
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
WSL: Manchester City – Everton
Women's Super League
Cykel
Sön 7/3 15:13
Cykel: World Tour - Paris-Nice
Cykling
Fotboll
Sön 7/3 15:30
1. FC Köln – Werder Bremen
Bundesliga
Tennis
Sön 7/3 15:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Tennis
Sön 7/3 15:30
Lyon Open 250
WTA
Innebandy
Sön 7/3 16:00
FBC Kalmarsund – Sirius
Superligan herrar
Innebandy
Sön 7/3 16:00
Storvreta Ibk – IBK Dalen
Superligan herrar
Handboll
Sön 7/3 16:00
Buducnost – FTC Rail Cargo Hungaria
EHF Champions League damer
Handboll
Sön 7/3 16:00
Team Esbjerg – Brest Bretagne
EHF Champions League damer
Innebandy
Sön 7/3 16:00
Warbergs IC – Rönnby Västerås IBK
Superligan damer
Innebandy
Sön 7/3 16:00
IBK Lund – Jönköpings IK
Superligan damer
Innebandy
Sön 7/3 16:00
Nacka Wallenstam IBK – Kais Mora
Superligan damer
Fotboll
Sön 7/3 16:15
Atletico Madrid – Real Madrid
La Liga
Innebandy
Sön 7/3 17:00
Team Thorengruppen SK – Växjö Vipers
Superligan herrar
Friidrott
Sön 7/3 17:00
Friidrott: Inomhus-EM - Finalpass dag 3
Friidrotts-EM
Fotboll
Sön 7/3 17:00
IFK Norrköping – IFK Göteborg
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 17:00
GIF Sundsvall – Sandvikens IF
Svenska cupen
Snooker
Sön 7/3 17:03
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Fotboll
Sön 7/3 17:30
Manchester City – Manchester United
Premier League
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Tingsryds AIF – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Västerås IK – Timrå IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Brynäs IF – Leksands IF
SHL
Fotboll
Sön 7/3 18:00
FC Nordsjælland – Ac Horsens
Danska ligan
Fotboll
Sön 7/3 18:00
Arminia Bielefeld – 1. FC Union Berlin
Bundesliga
Fotboll
Sön 7/3 18:00
Sampdoria – Cagliari
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 18:00
FC Nordsjælland – Ac Horsens
Danska ligan
Fotboll
Sön 7/3 18:30
Real Sociedad – Ud Levante
La Liga
Tennis
Sön 7/3 19:00
Tennis: ATP World Tour 250-turnering i Buenos Aires
ATP
Snooker
Sön 7/3 19:58
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Dart
Sön 7/3 20:00
Dart: 2021 UK Open
Dart
Fotboll
Sön 7/3 20:00
Vejle BK – Odense BK
Danska ligan
Fotboll
Sön 7/3 20:15
Tottenham Hotspur – Crystal Palace
Premier League
Golf
Sön 7/3 20:30
Drive On Championship - Final Round
LPGA
Fotboll
Sön 7/3 20:45
Napoli – Bologna FC
Serie A
Motorsport
Sön 7/3 21:00
Nascar Cup Series 400
Nascar
Fotboll
Sön 7/3 21:00
Athletic Bilbao – Granada Cf
La Liga
Basket
Mån 8/3 00:30
NBA: All Star Game
NBA
Vinterstudio
Mån 8/3 07:10
Puckelpist
Puckelpist Världscupen
Vinterstudio
Mån 8/3 10:00
Puckelpist
Puckelpist Världscupen
Cykel
Mån 8/3 14:18
Cykel: World Tour - Paris-Nice
Cykling
Ishockey
Mån 8/3 18:00
AIK – Södertälje SK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Mån 8/3 19:00
SDHL: Djurgården – Luleå HF/MSSK
SDHL
Fotboll
Mån 8/3 19:00
Aalborg BK – Sønderjyske
Danska ligan
Fotboll
Mån 8/3 19:00
Chelsea FC – Everton FC
Premier League
Ishockey
Mån 8/3 19:30
SDHL: Semifinal 2
SDHL
Fotboll
Mån 8/3 20:30
Hamburger SV – Holstein Kiel
Bundesliga 2
Fotboll
Mån 8/3 20:45
Inter – Atalanta
Serie A
Fotboll
Mån 8/3 21:00
Nice – As Monaco
Franska cupen
Fotboll
Mån 8/3 21:00
West Ham United – Leeds United
Premier League
Fotboll
Mån 8/3 21:00
Real Betis – Cd Alaves
La Liga
Fotboll
Mån 8/3 21:15
WSL: Bristol City WFC – Reading
Women's Super League
Vinterstudio
Tis 9/3 07:45
Puckelpist - parallell
Puckelpist Världscupen
Vinterstudio
Tis 9/3 10:00
Puckelpist - parallell
Puckelpist Världscupen
Cykel
Tis 9/3 14:18
Cykel: World Tour - Paris-Nice
Cykling
Ishockey
Tis 9/3 17:30
Jokerit Helsinki – Lokomotiv Yaroslavl
KHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
HV71 – Frölunda HC
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Färjestad BK – Växjö Lakers
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Skellefteå AIK – Luleå HF
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Brynäs IF – Linköping HC
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Djurgårdens IF – Leksands IF
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Rögle BK – IK Oskarshamn
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Örebro Hockey – Malmö Redhawks
SHL
Fotboll
Tis 9/3 20:45
Portsmouth FC – Sunderland
League One
Fotboll
Tis 9/3 21:00
Juventus – Fc Porto
Champions League
Fotboll
Tis 9/3 21:00
Borussia Dortmund – Sevilla
Champions League
Cykel
Ons 10/3 14:18
Cykel: World Tour - Paris-Nice
Cykling
Fotboll
Ons 10/3 16:30
Fc Midtjylland – Odense BK
Danska Cupen
Fotboll
Ons 10/3 18:00
Randers FC – Vejle BK
Danska Cupen
Fotboll
Ons 10/3 18:30
Arminia Bielefeld – Werder Bremen
Bundesliga
Innebandy
Ons 10/3 18:30
FBC Kalmarsund – Storvreta Ibk
Superligan herrar
Fotboll
Ons 10/3 19:00
Manchester City – Southampton FC
Premier League
Fotboll
Ons 10/3 19:00
Atletico Madrid – Athletic Bilbao
La Liga
Ishockey
Ons 10/3 19:00
Almtuna IS – Västerviks IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 10/3 19:00
BIK Karlskoga – Västerås IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 10/3 19:00
IF Björklöven – Kristianstad
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 10/3 19:00
HC Vita Hästen – AIK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 10/3 19:00
Södertälje SK – Mora IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 10/3 19:00
Timrå IK – Modo Hockey
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 10/3 19:00
Tingsryds AIF – Väsby IK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Ons 10/3 19:00
Olympique Marseille – Rennes
Ligue 1
Ishockey
Ons 10/3 19:30
DHL: Semifinal 3
SDHL
Trav
Ons 10/3 20:00
V86 Direkt
Trav
Fotboll
Ons 10/3 21:00
Liverpool FC – Leipzig
Champions League
Fotboll
Ons 10/3 21:00
PSG – FC Barcelona
Champions League
Basket
Tor 11/3 02:30
Dallas Mavericks – San Antonio Spurs
NBA

Sport på TV presenteras av tvmatchen.nu