Pitcher's

Sidkarta

Sidor

Food drinks and friendsSveriges trevligaste gastropub

Pitcher’s är en kedja av gastropubar som etablerat sig i ett flertal städer i Sverige. Gemensamt för våra pubar är en ambitiös satsning på mat av hög kvalitet i en avkopplande miljö. Känslan av det personligt ombonade är något som möter direkt i dörren.

Pitcher’s ska vara den självklara lokala mötesplatsen för dig och dina vänner. Det är helt enkelt lätt att känna sig hemma på Pitcher’s.

Matcher på Pitcher's

Golf
Fre 22/3 06:30
Maybank Championship Malaysia
Europatouren
Trav
Fre 22/3 12:30
V65 Direkt
Trav
Golf
Fre 22/3 12:45
Valspar Championship
PGA
Vintersport
Fre 22/3 14:15
HS 240
Backhoppning Världscupen
Cykel
Fre 22/3 15:30
Bredene-Koksijde Classic, Belgien
UCI World Tour
Tennis
Fre 22/3 16:00
Miami Open
Masters
Vintersport
Fre 22/3 16:15
Herrar, 10 km sprint
Skidskytte Världscupen
Tennis
Fre 22/3 17:00
Kei Nishikori - Dusan Lajovic
Masters
Tennis
Fre 22/3 17:00
Naomi Osaka - Janina Wickmayer
Masters
Fotboll
Fre 22/3 18:00
Bulgarien – Montenegro
EM-kval
Vintersport
Fre 22/3 18:15
Sprint, fristil
Längdskidor Världscupen
Handboll
Fre 22/3 19:00
IFK Kristianstad – Redbergslids IK
Handbollsligan
Vintersport
Fre 22/3 19:00
Kanada - Danmark
VM (Curling)
Golf
Fre 22/3 19:00
Valspar Championship
PGA
Ishockey
Fre 22/3 19:00
AIK – Leksands IF
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 22/3 19:00
Färjestad BK – HV71
SHL
Ishockey
Fre 22/3 19:00
Luleå HF – Växjö Lakers
SHL
Handboll
Fre 22/3 19:00
Alingsås HK – Ystads IF
Handbollsligan
Tennis
Fre 22/3 19:00
John Isner - Lorenzo Sonego
Masters
Trav
Fre 22/3 19:30
V64 - Boden
Trav
Handboll
Fre 22/3 19:30
Sverige – Ryssland
Träningslandskamp damer
Basket
Fre 22/3 20:30
Baskonia Vitoria Gasteiz – Real Madrid
Euroleague
Tennis
Fre 22/3 20:30
Serena Williams - Rebecca Peterson
Masters
Fotboll
Fre 22/3 20:45
Moldavien – Frankrike
EM-kval
Fotboll
Fre 22/3 20:45
England – Tjeckien
EM-kval
Fotboll
Fre 22/3 20:45
Portugal – Ukraina
EM-kval
Fotboll
Fre 22/3 20:45
Luxemburg – Litauen
EM-kval
Fotboll
Fre 22/3 20:45
Andorra – Island
EM-kval
Fotboll
Fre 22/3 20:45
Albanien – Turkiet
EM-kval
Cykel
Fre 22/3 21:00
Dag 1 - Six Day
Bancykling
Golf
Fre 22/3 23:00
Bank of Hope Founders Cup
LPGA
Tennis
Lör 23/3 00:00
Dominic Thiem - Hubert Hurkacz
Masters
Tennis
Lör 23/3 01:00
Novak Djokovic - Bernard Tomic
Masters
Tennis
Lör 23/3 02:30
Danielle Collins - Whitney Osuigwe
Masters
Golf
Lör 23/3 03:30
Maybank Championship Malaysia
Europatouren
Motorsport
Lör 23/3 04:15
Sanya - Kvalomgång
Formel E
Motorsport
Lör 23/3 08:00
Sanya - Omgång 6
Formel E
Vintersport
Lör 23/3 09:45
HS 240, lag
Backhoppning Världscupen
Bandy
Lör 23/3 11:45
Västerås - Skutskär
Elitserien Dam
Fotboll
Lör 23/3 13:00
IFK Göteborg – Örgryte IS
Träningsmatch
Fotboll
Lör 23/3 13:00
Walsall FC – Barnsley FC
League One
Golf
Lör 23/3 13:30
Valspar Championship
PGA
Vintersport
Lör 23/3 14:15
Damer, 10 km, masstart, klassiskt
Längdskidor Världscupen
Cykel
Lör 23/3 14:30
Milano-Sanremo, Italien
UCI World Tour
Ishockey
Lör 23/3 14:45
Frölunda HC – Malmö Redhawks
SHL
Ishockey
Lör 23/3 14:45
Djurgårdens IF – Skellefteå AIK
SHL
Innebandy
Lör 23/3 15:00
Pixbo – IKSU
Superligan damer
Fotboll
Lör 23/3 15:00
Georgien – Schweiz
EM-kval
Vintersport
Lör 23/3 15:00
Damer, 10 km jaktstart
Skidskytte Världscupen
Fotboll
Lör 23/3 15:00
AFC Eskilstuna – Djurgårdens IF
Träningsmatch
Handboll
Lör 23/3 15:30
Sverige – Ryssland
Träningsmatch
Vintersport
Lör 23/3 15:45
Herrar, 15 km, masstart, klassiskt
Längdskidor Världscupen
Tennis
Lör 23/3 16:00
Miami Open
Masters
Handboll
Lör 23/3 16:00
Match ej fastställd
Handbollsligan
Trav
Lör 23/3 16:20
V75 - Momarken
Trav
Vintersport
Lör 23/3 16:45
Herrar, 12,5 km jaktstart
Skidskytte Världscupen
Handboll
Lör 23/3 17:00
HC Dobrogea Sud Constanta – TTH Holstebro
EHF Cup
Fotboll
Lör 23/3 17:30
Connahs Quay Nomads – Ross County
Scottish League Challenge Cup
Handboll
Lör 23/3 17:30
HC Motor Zaporozhye – PGE Vive Kielce
EHF Champions League
Handboll
Lör 23/3 18:00
THW Kiel – Fraikin Bm Granollers
EHF Cup
Bandy
Lör 23/3 18:00
Villa-Lidköping BK – Västerås SK/BK
Elitserien
Fotboll
Lör 23/3 18:00
Sverige – Rumänien
EM-kval
Fotboll
Lör 23/3 18:00
Gibraltar – Irland
EM-kval
Fotboll
Lör 23/3 18:00
Malta – Färöarna
EM-kval
Golf
Lör 23/3 18:00
Valspar Championship
PGA
Handboll
Lör 23/3 18:00
HC Meshkov Brest – SG Flensburg-Handewitt
EHF Champions League
Handboll
Lör 23/3 18:45
Gog Svendborg – Azoty-Pulawy
EHF Cup
Vintersport
Lör 23/3 19:00
Damer, semifinal
VM (Curling)
Handboll
Lör 23/3 20:00
Saint Raphael – Füchse Berlin
EHF Cup
Fighting
Lör 23/3 20:00
Edwards vs Moreno
Boxning
Motorsport
Lör 23/3 20:00
IndyCar Classic - Kval
Indycar
Handboll
Lör 23/3 20:30
HC PPD Zagreb – HC Vardar
EHF Champions League
Fighting
Lör 23/3 20:30
Bowen vs McCorry
Boxning
Fotboll
Lör 23/3 20:45
Italien – Finland
EM-kval
Fotboll
Lör 23/3 20:45
Spanien – Norge
EM-kval
Fotboll
Lör 23/3 20:45
Liechtenstein – Grekland
EM-kval
Fotboll
Lör 23/3 20:45
Bosnien-Hercegovina – Armenien
EM-kval
Cykel
Lör 23/3 21:15
Dag 2 - Six Day
Bancykling
Fotboll
Lör 23/3 23:00
Fc Dallas – Colorado Rapids
Major League Soccer
Basket
Lör 23/3 23:00
Charlotte Hornets – Boston Celtics
NBA
Golf
Lör 23/3 23:00
Bank of Hope Founders Cup
LPGA
Fotboll
Sön 24/3 00:30
Philadelphia Union – Columbus Crew
Major League Soccer
Fotboll
Sön 24/3 00:30
New York Red Bulls – Orlando City SC
Major League Soccer
Fighting
Sön 24/3 01:00
Thompson vs Pettis
MMA
Golf
Sön 24/3 03:30
Maybank Championship Malaysia
Europatouren
Fotboll
Sön 24/3 03:30
Los Angeles FC – Real Salt Lake
Major League Soccer
Fighting
Sön 24/3 07:00
UFC Fight Night: Thompson vs Pettis
MMA
Vintersport
Sön 24/3 09:45
HS 240
Backhoppning Världscupen
Vintersport
Sön 24/3 10:00
Damer, bronsmatch
VM (Curling)
Motorsport
Sön 24/3 12:30
Lunchgaloppen
Galopp
Innebandy
Sön 24/3 12:45
Pixbo Wallenstam – IBK Dalen
Superligan
Fotboll
Sön 24/3 13:00
AIK – IF Brommapojkarna
Träningsmatch
Fotboll
Sön 24/3 13:00
Molde Fk – Östersunds FK
Träningsmatch
Handboll
Sön 24/3 13:30
Tsv Gwd Minden – Sc Magdeburg
Bundesliga
Vintersport
Sön 24/3 13:30
Damer, 12,5 km, masstart
Skidskytte Världscupen
Golf
Sön 24/3 13:30
Valspar Championship
PGA
Vintersport
Sön 24/3 14:30
Damer, 10 km, jaktstart, fristil
Längdskidor Världscupen
Fotboll
Sön 24/3 15:00
Wales – Slovakien
EM-kval
Fotboll
Sön 24/3 15:00
Kazakhstan – Ryssland
EM-kval
Ishockey
Sön 24/3 15:00
Leksands IF – AIK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 24/3 15:00
HV71 – Färjestad BK
SHL
Ishockey
Sön 24/3 15:00
Växjö Lakers – Luleå HF
SHL
Fotboll
Sön 24/3 15:00
BK Häcken – GAIS
Träningsmatch
Vintersport
Sön 24/3 15:45
Herrar, 15 km, jaktstart, fristil
Längdskidor Världscupen
Trav
Sön 24/3 15:50
GS75 - Axevalla
Trav
Handboll
Sön 24/3 16:00
VfL Gummersbach – Bergischer Hc
Bundesliga
Tennis
Sön 24/3 16:00
Miami Open
Masters
Vintersport
Sön 24/3 16:00
Damer, final
VM (Curling)
Handboll
Sön 24/3 16:00
Orlen Wisla Plock – MOL Pick Szeged
EHF Champions League
Handboll
Sön 24/3 16:15
HK Malmö – IK Sävehof
Handbollsligan
Vintersport
Sön 24/3 16:30
Herrar, 15 km, masstart
Skidskytte Världscupen
Golf
Sön 24/3 18:00
Valspar Championship
PGA
Fotboll
Sön 24/3 18:00
Ungern – Kroatien
EM-kval
Fotboll
Sön 24/3 18:00
Israel – Österrike
EM-kval
Fotboll
Sön 24/3 18:00
San Marino – Skottland
EM-kval
Handboll
Sön 24/3 18:00
Sporting CP – Veszprem
EHF Champions League
Motorsport
Sön 24/3 18:10
IndyCar Classic
Indycar
Motorsport
Sön 24/3 18:30
Cup Series STP 500
Nascar
Fotboll
Sön 24/3 20:45
Cypern – Belgien
EM-kval
Fotboll
Sön 24/3 20:45
Nederländerna – Tyskland
EM-kval
Fotboll
Sön 24/3 20:45
Nordirland – Vitryssland
EM-kval
Fotboll
Sön 24/3 20:45
Slovenien – FYR Makedonien
EM-kval
Fotboll
Sön 24/3 20:45
Polen – Lettland
EM-kval
Motorsport
Sön 24/3 21:00
Cup Series STP 500
Nascar
Fotboll
Sön 24/3 21:00
New England Revolution – FC Cincinnati
Major League Soccer
Basket
Sön 24/3 21:30
Milwaukee Bucks – Cleveland Cavaliers
NBA
Golf
Sön 24/3 23:00
Bank of Hope Founders Cup
LPGA
Fotboll
Mån 25/3 13:00
IFK Norrköping – Rosenborg BK
Träningsmatch
Cykel
Mån 25/3 15:45
Katalonien Runt - Etapp 1
UCI World Tour
Tennis
Mån 25/3 16:00
Miami Open
Masters
Fotboll
Mån 25/3 18:00
Turkiet – Moldavien
EM-kval
Handboll
Mån 25/3 18:45
IFK Skövde HK – Lugi HF
Handbollsligan
Innebandy
Mån 25/3 19:00
Mullsjö AIS – Växjö IBK
Superligan
Ishockey
Mån 25/3 19:00
Skellefteå AIK – Djurgårdens IF
SHL
Ishockey
Mån 25/3 19:00
Malmö Redhawks – Frölunda HC
SHL
Trav
Mån 25/3 19:30
V64 - Halmstad
Trav
Fotboll
Mån 25/3 20:45
Montenegro – England
EM-kval
Fotboll
Mån 25/3 20:45
Frankrike – Island
EM-kval
Fotboll
Mån 25/3 20:45
Kosovo – Bulgarien
EM-kval
Fotboll
Mån 25/3 20:45
Portugal – Serbien
EM-kval
Fotboll
Mån 25/3 20:45
Luxemburg – Ukraina
EM-kval
Fotboll
Mån 25/3 20:45
Andorra – Albanien
EM-kval
Cykel
Tis 26/3 15:45
Katalonien Runt - Etapp 2
UCI World Tour
Tennis
Tis 26/3 17:00
Miami Open
Masters
Fotboll
Tis 26/3 18:00
Armenien – Finland
EM-kval
Ishockey
Tis 26/3 19:00
Luleå HF – Växjö Lakers
SHL
Ishockey
Tis 26/3 19:00
Färjestad BK – HV71
SHL
Trav
Tis 26/3 19:30
V64 - Jägersro
Trav
Fotboll
Tis 26/3 20:30
Tjeckien – Brasilien
Träningslandskamp
Fotboll
Tis 26/3 20:45
Norge – Sverige
EM-kval
Fotboll
Tis 26/3 20:45
Malta – Spanien
EM-kval
Fotboll
Tis 26/3 20:45
Schweiz – Danmark
EM-kval
Fotboll
Tis 26/3 20:45
Irland – Georgien
EM-kval
Fotboll
Tis 26/3 20:45
Rumänien – Färöarna
EM-kval
Fotboll
Tis 26/3 20:45
Italien – Liechtenstein
EM-kval
Fotboll
Tis 26/3 20:45
Bosnien-Hercegovina – Grekland
EM-kval
Cykel
Ons 27/3 14:30
Three days of De Panne, Belgien
UCI World Tour
Cykel
Ons 27/3 15:45
Katalonien Runt - Etapp 3
UCI World Tour
Handboll
Ons 27/3 19:00
Höörs HK H65 – VästeråsIrsta HF
SHE damer
Ishockey
Ons 27/3 19:00
Djurgårdens IF – Skellefteå AIK
SHL
Ishockey
Ons 27/3 19:00
Frölunda HC – Malmö Redhawks
SHL
Ishockey
Ons 27/3 19:30
Match ej fastställd
Hockeyallsvenskan
Dart
Ons 27/3 20:00
Premier League Darts
Premier League Dart
Tennis
Ons 27/3 20:00
Miami Open
Masters
Trav
Ons 27/3 20:30
V86 - Solvalla/Åby
Trav
Tennis
Tor 28/3 02:00
Miami Open
Masters
Golf
Tor 28/3 08:30
Hero Indian Open
Europatouren
Cykel
Tor 28/3 15:00
Three days of De Panne, Belgien
UCI World Tour
Golf
Tor 28/3 15:30
Corales Puntacana Resort & Club Championship
PGA
Cykel
Tor 28/3 15:45
Katalonien Runt - Etapp 4
UCI World Tour
Handboll
Tor 28/3 18:00
IK Sävehof – Skara
Handbollsligan
Tennis
Tor 28/3 18:00
Miami Open
Masters
Innebandy
Tor 28/3 18:45
Match ej fastställd
Superligan damer
Ishockey
Tor 28/3 19:00
Match ej fastställd - Kvartsfinal
SHL
Ishockey
Tor 28/3 19:00
Match ej fastställd - Kvartsfinal
SHL
Handboll
Tor 28/3 19:00
Sc Magdeburg – SG Flensburg-Handewitt
Bundesliga
Golf
Tor 28/3 19:00
WGC - Dell Technologies Match Play
Champions Tour
Handboll
Tor 28/3 19:00
Redbergslids IK – IFK Kristianstad
Handbollsligan
Trav
Tor 28/3 19:30
V64 - Gävle
Trav
Ishockey
Tor 28/3 19:30
Match ej fastställd
Hockeyallsvenskan
Handboll
Tor 28/3 19:45
IK Sävehof – HK Malmö
Handbollsligan
Dart
Tor 28/3 20:00
Premier League Darts
Premier League Dart
Basket
Tor 28/3 21:00
Barcelona Lassa – Buducnost Podgorica
Euroleague
Tennis
Fre 29/3 02:00
Miami Open
Masters

Sport på TV presenteras av tvmatchen.nu