Pitcher's Stockholm, Hornsberg

Sportpub

Alla våra restauranger är även en sportpub, som visar ett varierat utbud av sportevenemang.

Pitcher’s sportpub har för många blivit den självklara samlingspunkten när det gäller tv-sänd sport. Och tack vare vårt gedigna utbud, så har vi alltid något som passar just dig och dina kamrater. Tablån kan variera något från ort till ort, för att du ska kunna följa ditt lokala lags matcher.

Visas din match i vår sportpub?

Kolla in tablån för att hitta ditt favoritevenemang eller din favoritmatch. Hör gärna av dig till oss om du har några funderingar kring vårt sportutbud, eller om du vill boka bord för att försäkra dig om en plats när de avgörande poängen ska fördelas. Hittar du inte din match i tablån?

Slå oss en signal på 08-684 388 80

OBS!

Vi har ändrat våra öppettider från och med den 1 December, vill du se en match som börjar mellan 20:30/21:00 vänligen ring och boka ett bord.

TV-TABLÅ

Hitta hit

Pitcher’s Hornsberg
Moa Martinsons Torg 12
112 15 Stockholm
073-747 23 62
info.hornsberg@pitchers.se

VÄGBESKRIVNING

Öppettider

Måndag 13.00-22.30
Tisdag 13.00-22.30
Onsdag 13.00-22.30
Torsdag 13.00-22.30
Fredag 13.00-22.30
Lördag 10.30-22.30
Söndag 10.30-22.30

BOKA BORD

Matcher på Pitcher's Stockholm, Hornsberg

Handboll
Mån 2/8 07:15
Spanien – ROC
OS Handboll damer
Segling
Mån 2/8 08:45
Segling - Dag 9
OS Segling
Handboll
Mån 2/8 09:15
Ungern – Sverige
OS Handboll damer
Fotboll
Mån 2/8 10:00
Semifinal: USA - Canada
OS Fotboll damer
Gymnastik
Mån 2/8 10:48
Artistisk Gymnastik: Omgång 8
OS Artistisk gymnastik
Friidrott
Mån 2/8 12:00
Friidrott: Dag 4 - Kval och finaler
OS Friidrott
Fotboll
Mån 2/8 13:00
Semifinal: Australien - Sverige
OS Fotboll damer
Snooker
Mån 2/8 13:00
Championship League Snooker
Snooker
Basket
Mån 2/8 14:00
Australien – Puerto Rico
OS Basket damer
Volleyboll
Mån 2/8 14:45
Brasilien – Kenya D
OS Volleyboll
Handboll
Mån 2/8 15:00
Norge – Japan
OS Handboll damer
Snooker
Mån 2/8 18:00
Championship League Snooker
Snooker
Fotboll
Mån 2/8 19:00
Sønderjyske – FC Nordsjælland
Danska ligan
Tennis
Mån 2/8 20:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Washington
ATP
Baseball
Mån 2/8 21:07
Toronto Blue Jays – Cleveland Indians
Major League Baseball
Baseball
Mån 2/8 21:07
Toronto Blue Jays – Cleveland Indians
Major League Baseball
Tennis
Mån 2/8 22:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Washington
ATP
Baseball
Tis 3/8 01:00
Washington Nationals – Philadelphia Phillies
Major League Baseball
Friidrott
Tis 3/8 02:00
Friidrott: Dag 5 - Finaler
OS Friidrott
Volleyboll
Tis 3/8 02:03
Beachvolley: Kvartsfinal
OS Beachvolley
Kanot
Tis 3/8 02:27
Kanotsprint: Dag 2
OS Kanotsprint
Basket
Tis 3/8 03:00
Basket: Kvartsfinal 1
OS Basket herrar
Bordtennis
Tis 3/8 03:00
OS: Bordtennis Japan - Sverige kvartsfinal
Bordtennis
Fighting
Tis 3/8 05:33
Boxning: Omgång 10
OS Boxning
Brottning
Tis 3/8 05:45
OS: Brottning, Tokyo 2020 OS: Brottning dag 3 session 5
OS Brottning
Kanot
Tis 3/8 06:00
Kanotsprint: Dag 2
OS Kanotsprint
Brottning
Tis 3/8 06:00
OS: Brottning, Tokyo 2020 OS: Brottning dag 3 session 5
OS Brottning
Handboll
Tis 3/8 06:15
Sverige – Spanien
OS Handboll herrar
Basket
Tis 3/8 06:40
Basket: Kvartsfinal 2
OS Basket herrar
Segling
Tis 3/8 07:27
Segling - Finaler H
OS Segling
Bordtennis
Tis 3/8 08:15
Bordttennis: Kvartsfinal - Lag
OS Bordtennis
Gymnastik
Tis 3/8 09:58
OS: Gymnastik dag 9 - Redskap finaler
OS Artistisk gymnastik
Fotboll
Tis 3/8 10:00
Semifinal: Mexiko – Brasilien
OS Fotboll herrar
Handboll
Tis 3/8 10:00
Danmark – Norge
OS Handboll herrar
Friidrott
Tis 3/8 12:00
Friidrott: Dag 5 - Kval och finaler
OS Friidrott
Brottning
Tis 3/8 12:28
OS: Brottning, Tokyo 2020 OS: Brottning, dag 3 semi och finaler
OS Brottning
Fotboll
Tis 3/8 13:00
Semifinal: Japan – Spanien
OS Fotboll herrar
Snooker
Tis 3/8 13:00
Championship League Snooker
Snooker
Basket
Tis 3/8 14:00
Basket: Kvartsfinal 4
OS Basket herrar
Volleyboll
Tis 3/8 15:00
Volleyboll: Kvartsfinal H
OS Volleyboll
Snooker
Tis 3/8 18:00
Championship League Snooker
Snooker
Motorsport
Tis 3/8 19:00
Elit Vetlanda – Piraterna
Speedway
Motorsport
Tis 3/8 19:00
Masarna – Dackarna
Speedway
Motorsport
Tis 3/8 19:00
Lejonen – Smederna
Speedway
Tennis
Tis 3/8 20:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Washington
ATP
Tennis
Tis 3/8 22:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Washington
ATP
Simning
Tis 3/8 23:30
Simning: Maratonsimning - Damer 10 km
OS Simning
Golf
Ons 4/8 00:28
OS: Golf, Tokyo 2020 OS: Golf dag 1 damer
OS Golf damer
Friidrott
Ons 4/8 02:00
Friidrott: Dag 6 - Finaler
OS Friidrott
Kanot
Ons 4/8 02:28
Kanotsprint: Dag 3
OS Kanotsprint
Brottning
Ons 4/8 05:28
OS: Brottning, Tokyo 2020 OS: Brottning dag 4 session 7
OS Brottning
Brottning
Ons 4/8 06:00
OS: Brottning, Tokyo 2020 OS: Brottning dag 4 session 7
OS Brottning
Handboll
Ons 4/8 06:15
Kvartsfinal 2
OS Handboll damer
Basket
Ons 4/8 06:40
Basket: Kvartsfinal 2
OS Basket damer
Segling
Ons 4/8 07:30
Segling - Dag 11 - Tvåmansjolle H
OS Segling
Bordtennis
Ons 4/8 08:15
Bordtennis: Semifinal - Lag H
OS Bordtennis
Basket
Ons 4/8 10:00
Basket: Kvartsfinal 1
OS Basket damer
Handboll
Ons 4/8 10:00
Kvartsfinal 3
OS Handboll damer
Friidrott
Ons 4/8 11:30
Friidrott: Dag 6 - Kval och finaler
OS Friidrott
Snooker
Ons 4/8 13:00
Championship League Snooker
Snooker
Volleyboll
Ons 4/8 15:00
Volleyboll: Kvartsfinal D
OS Volleyboll
Volleyboll
Ons 4/8 15:05
Beachvolley: Kvartsfinal H
OS Beachvolley
Snooker
Ons 4/8 18:00
Championship League Snooker
Snooker
Trav
Ons 4/8 19:00
V86 Direkt
Trav
Fotboll
Ons 4/8 19:45
Red Bull Salzburg – AC Milan
Träningsmatch
Golf
Ons 4/8 20:00
U.S Womens Amateur
LPGA
Simning
Ons 4/8 23:27
Simning: Maratonsimning - Herrar 10 km
OS Simning
Golf
Tor 5/8 00:28
OS: Golf, Tokyo 2020 OS: Golf dag 2 damer
OS Golf damer
Fotboll
Tor 5/8 01:00
New England Revolution – Nashville SC
Major League Soccer
Fotboll
Tor 5/8 01:30
Columbus Crew – DC United
Major League Soccer
Fotboll
Tor 5/8 01:30
Montreal Impact – Atlanta United
Major League Soccer
Fotboll
Tor 5/8 01:30
Philadelphia Union – Toronto FC
Major League Soccer
Friidrott
Tor 5/8 02:00
Friidrott: Dag 7 - Finaler
OS Friidrott
Fotboll
Tor 5/8 02:00
Chicago Fire – New York City FC
Major League Soccer
Fotboll
Tor 5/8 02:00
Orlando City SC – Inter Miami
Major League Soccer
Fotboll
Tor 5/8 02:00
New York Red Bulls – FC Cincinnati
Major League Soccer
Kanot
Tor 5/8 02:28
Kanotsprint: Dag 4
OS Kanotsprint
Fotboll
Tor 5/8 03:00
Austin FC – Houston Dynamo
Major League Soccer
Fotboll
Tor 5/8 04:00
Seattle Sounders – Fc Dallas
Major League Soccer
Kanot
Tor 5/8 04:20
Kanotsprint: Dag 4
OS Kanotsprint
Fotboll
Tor 5/8 04:30
Los Angeles Galaxy – Real Salt Lake
Major League Soccer
Fotboll
Tor 5/8 04:30
Los Angeles FC – Sporting Kansas City
Major League Soccer
Fotboll
Tor 5/8 04:30
Portland Timbers – San Jose Earthquakes
Major League Soccer
Friidrott
Tor 5/8 06:00
Friidrott: Omgång 7
OS Friidrott
Basket
Tor 5/8 06:15
Basket: Semifinal 1
OS Basket herrar
Fighting
Tor 5/8 06:57
Boxning: Omgång 12
OS Boxning
Friidrott
Tor 5/8 12:00
Friidrott: Dag 7 - Kval och finaler
OS Friidrott
Golf
Tor 5/8 13:30
Hero Open - Day 1
Europatouren
Volleyboll
Tor 5/8 14:00
Volleyboll: Semifinal H
OS Volleyboll
Handboll
Tor 5/8 14:00
Semifinal 2
OS Handboll herrar
Volleyboll
Tor 5/8 15:00
Beachvolleyboll: Kvartsfinal - Match 2
OS Beachvolley
Golf
Tor 5/8 16:00
Barracuda Championship
PGA
Ishockey
Tor 5/8 18:00
Försäsongsmatch: Sportsheart
Träningsmatch / Försäsong
Motorsport
Tor 5/8 19:00
Indianerna – Rospiggarna
Speedway
Motorsport
Tor 5/8 19:00
Dackarna – Lejonen
Speedway
Friidrott
Tor 5/8 22:30
Friidrott: Gång final - 50km H
OS Friidrott
Friidrott
Fre 6/8 00:15
Friidrott: Dag 8
OS Friidrott
Golf
Fre 6/8 00:28
OS: Golf, Tokyo 2020 OS: Golf dag 3 damer
OS Golf damer
Volleyboll
Fre 6/8 02:54
Beachvolleyboll: Brons och Final D
OS Beachvolley
Kanot
Fre 6/8 03:04
Kanotsprint: Omgång 5
OS Kanotsprint
Volleyboll
Fre 6/8 06:00
Volleyboll: Semifinal D
OS Volleyboll
Basket
Fre 6/8 06:40
Basket: Semifinal 1
OS Basket damer
Fighting
Fre 6/8 07:00
Boxning: Omgång 12
OS Boxning
Gymnastik
Fre 6/8 08:45
OS: Rytmisk gymnastik - Kval del 2
OS Rytmisk gymnastik
Handboll
Fre 6/8 10:00
Semifinal 1
OS Handboll damer
Bordtennis
Fre 6/8 12:27
Bordtennis: Lag - Final H
OS Bordtennis
Friidrott
Fre 6/8 13:00
Friidrott: Dag 8 - Kval och finaler
OS Friidrott
Golf
Fre 6/8 13:30
Hero Open - Day 2
Europatouren
Golf
Fre 6/8 16:00
Barracuda Championship
PGA
Friidrott
Fre 6/8 23:56
Friidrott: Maraton D
OS Friidrott
Golf
Lör 7/8 00:30
OS: Golf, Tokyo 2020 OS: Golf finaldag, damer
OS Golf damer
Volleyboll
Lör 7/8 02:54
Beachvolleyboll: Brons och Final H
OS Beachvolley
Friidrott
Lör 7/8 03:00
Friidrott: Dag 9
OS Friidrott
Kanot
Lör 7/8 03:19
Kanotsprint: Omgång 6
OS Kanotsprint
Basket
Lör 7/8 04:30
Basket: Final
OS Basket herrar
Volleyboll
Lör 7/8 06:30
Volleyboll: Bronsmatch H
OS Volleyboll
Golf
Lör 7/8 06:30
OS: Golf, Tokyo 2020 OS: Golf finaldag, damer
OS Golf damer
Fighting
Lör 7/8 06:58
Boxning: Omgång 14
OS Boxning
Basket
Lör 7/8 09:00
Basket: Bronsmatch
OS Basket damer
Handboll
Lör 7/8 10:00
Tokyo 2020 OS: Handboll bronsmatch H
OS Handboll herrar
Friidrott
Lör 7/8 12:00
Friidrott: Dag 9 - Finaler
OS Friidrott
Handboll
Lör 7/8 13:52
Tokyo 2020 OS: Handboll final H
OS Handboll herrar
Golf
Lör 7/8 14:00
Hero Open - Day 3
Europatouren
Volleyboll
Lör 7/8 14:15
Volleyboll: Final H
OS Volleyboll
Trav
Lör 7/8 14:30
V75
V75
Fotboll
Lör 7/8 16:00
West Ham United – Atalanta
Träningsmatch
Fotboll
Lör 7/8 17:00
Aston Villa – Sevilla
Träningsmatch
Friidrott
Lör 7/8 23:56
Friidrott: Maraton H
OS Friidrott
Golf
Sön 8/8 00:00
Barracuda Championship
PGA
Volleyboll
Sön 8/8 01:00
Volleyboll: Bronsmatch D
OS Volleyboll
Fotboll
Sön 8/8 01:30
Columbus Crew – Atlanta United
Major League Soccer
Fotboll
Sön 8/8 01:30
FC Cincinnati – Orlando City SC
Major League Soccer
Friidrott
Sön 8/8 02:00
Friidrott: Dag 10
OS Friidrott
Fotboll
Sön 8/8 02:00
Toronto FC – New York City FC
Major League Soccer
Fotboll
Sön 8/8 02:00
Minnesota United – Houston Dynamo
Major League Soccer
Fotboll
Sön 8/8 02:30
Fc Dallas – Austin FC
Major League Soccer
Fotboll
Sön 8/8 03:00
Colorado Rapids – Sporting Kansas City
Major League Soccer
Fotboll
Sön 8/8 04:30
Portland Timbers – Real Salt Lake
Major League Soccer
Basket
Sön 8/8 04:30
Basket: Final
OS Basket damer
Volleyboll
Sön 8/8 06:30
Volleyboll: Final D
OS Volleyboll
Fighting
Sön 8/8 06:56
Boxning: Omgång 15
OS Boxning
Handboll
Sön 8/8 08:00
OS: Handboll Tokyo 2020 OS: Handboll final D
OS Handboll damer
Padel
Sön 8/8 10:00
World Padel Tour: Malaga Open
Padel
Ceremoni
Sön 8/8 13:00
OS Tokyo 2020 OS Tokyo 2020 Avslutningsceremoni
Sommar-OS
Golf
Sön 8/8 14:00
Hero Open - Final Round
Europatouren
Trav
Sön 8/8 14:30
V75
V75
Fotboll
Sön 8/8 20:00
Bordeaux – Clermont Foot
Ligue 1
Fotboll
Sön 8/8 20:00
Lyon – Stade Brest
Ligue 1
Fotboll
Sön 8/8 20:00
Fc Metz – Lille
Ligue 1
Fotboll
Sön 8/8 20:00
As Monaco – Nantes
Ligue 1
Fotboll
Sön 8/8 20:00
Hsc Montpellier – Olympique Marseille
Ligue 1
Fotboll
Sön 8/8 20:00
Nice – Stade Reims
Ligue 1
Fotboll
Sön 8/8 20:00
Rennes – Rc Lens
Ligue 1
Fotboll
Sön 8/8 20:00
Saint Etienne – FC Lorient
Ligue 1
Fotboll
Sön 8/8 20:00
Racing Strasbourg – Sco Angers
Ligue 1
Fotboll
Sön 8/8 20:00
Troyes – PSG
Ligue 1
Fotboll
Sön 8/8 22:00
Inter Miami – Nashville SC
Major League Soccer
Fotboll
Mån 9/8 00:00
New England Revolution – Philadelphia Union
Major League Soccer
Fotboll
Mån 9/8 00:00
Chicago Fire – New York Red Bulls
Major League Soccer
Golf
Mån 9/8 00:00
Barracuda Championship
PGA
Fotboll
Mån 9/8 01:00
San Jose Earthquakes – Los Angeles FC
Major League Soccer
Fotboll
Mån 9/8 02:00
DC United – Montreal Impact
Major League Soccer
Fotboll
Mån 9/8 02:00
Los Angeles Galaxy – Vancouver Whitecaps FC
Major League Soccer

Sport på TV presenteras av tvmatchen.nu