Pitcher's Örebro

Utmana dina
vänner

BOKA BORD NU

Priser – Bowling & aktiviteter

Bowling
Bokas heltimma. Observera att en ”bowlingtimme” är 55 min.
Måndag-torsdag: 280kr/bana
Fredag-lördag: 330kr/bana
Söndag: 240kr/bana

Äventyrsgolf
9-håls bana i en häftig miljö inomhus.
Söndag – Torsdag: 65 kr/ pp
Fredag – Lördag 95 kr/ pp

3-Kamp
Inkl. en timmes bowling el. 15 min RaceRoom: 295kr/pp

5-Kamp
Inkl. en timmes bowling el. 15 min RaceRoom: 395kr/pp

RaceRoom
15 min: 70kr/pp
30 min: 130kr/pp
60 min: 250kr/pp

Biljard
200kr/timme

Golfsimulator
60 min med instruktör: 1200kr

Jakt- / Skyttesimulator
60 min med instruktör: 900kr

Food drinks and friendsSveriges trevligaste gastropub

Pitcher’s är en kedja av gastropubar som etablerat sig i ett flertal städer i Sverige. Gemensamt för våra pubar är en ambitiös satsning på mat av hög kvalitet i en avkopplande miljö. Känslan av det personligt ombonade är något som möter direkt i dörren.

Pitcher’s ska vara den självklara lokala mötesplatsen för dig och dina vänner. Det är helt enkelt lätt att känna sig hemma på Pitcher’s.

Matcher på Pitcher’s Örebro

Tennis
Ons 20/2 10:00
Dubai Duty Free Tennis Championships
WTA
Vintersport
Ons 20/2 10:50
Herrar, störtlopp
Junior VM
Vintersport
Ons 20/2 12:15
Kvalificeringslopp, 5 kilometer klassiskt, damer
Skid-VM
Vintersport
Ons 20/2 13:30
Kvalificeringslopp, 10 kilometer, klassiskt, herrar
Skid-VM
Vintersport
Ons 20/2 14:00
Herrar, 20 km
Skidskytte-EM
Fotboll
Ons 20/2 14:00
FC Midtjylland U19 – Roma U19
UEFA Youth League
Ishockey
Ons 20/2 15:00
Salavat Ulaev Ufa – Ak Bars Kazan
KHL
Fotboll
Ons 20/2 16:00
Montpellier U19 – Benfica U19
UEFA Youth League
Vintersport
Ons 20/2 17:15
Damer, 15 km
Skidskytte-EM
Fotboll
Ons 20/2 18:00
Sevilla – SS Lazio
Europa League
Handboll
Ons 20/2 19:00
Rhein Neckar Löwen – PGE Vive Kielce
EHF Champions League
Ishockey
Ons 20/2 19:00
Rögle BK – Färjestad BK
SHL
Ishockey
Ons 20/2 19:00
Djurgårdens IF – Malmö Redhawks
SHL
Ishockey
Ons 20/2 19:00
Örebro Hockey – Linköping HC
SHL
Ishockey
Ons 20/2 19:00
BIK Karlskoga – IF Björklöven
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 20/2 19:00
Tingsryds AIF – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Ons 20/2 19:00
Bordeaux – Ea Guingamp
Ligue 1
Ishockey
Ons 20/2 19:00
HC Vita Hästen – Södertälje SK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 20/2 19:00
Modo Hockey – IK Oskarshamn
Hockeyallsvenskan
Handboll
Ons 20/2 19:00
IFK Kristianstad – Alingsås HK
Handbollsligan
Handboll
Ons 20/2 19:00
AIK – Eskilstuna Guif
Handbollsligan
Handboll
Ons 20/2 19:00
IK Sävehof – Redbergslids IK
Handbollsligan
Trav
Ons 20/2 20:00
V86 - Solvalla/Jägersro
Trav
Fotboll
Ons 20/2 21:00
Schalke 04 – Manchester City
Champions League
Fotboll
Ons 20/2 21:00
Atletico Madrid – Juventus
Champions League
Fotboll
Ons 20/2 21:00
Paris Saint Germain – Hsc Montpellier
Ligue 1
Golf
Tor 21/2 05:00
Honda LPGA Thailand
LPGA
Vintersport
Tor 21/2 11:45
Sprint, fristil, herrar och damer
Skid-VM
Tennis
Tor 21/2 12:00
Dubai Duty Free Tennis Championships
WTA
Vintersport
Tor 21/2 14:00
Sprint, kvartsfinaler, semifinaler och final
Skid-VM
Golf
Tor 21/2 16:30
Puerto Rico Open
PGA
Tennis
Tor 21/2 16:30
Hungarian Ladies Open
WTA
Basket
Tor 21/2 17:00
Bulgarien – Ryssland
Basket-VM
Basket
Tor 21/2 18:00
Finland – Frankrike
Basket-VM
Handboll
Tor 21/2 18:30
Ystads IF – Hammarby IF
Handbollsligan
Fotboll
Tor 21/2 18:55
Red Bull Salzburg – Club Brugge
Europa League
Fotboll
Tor 21/2 18:55
Eintracht Frankfurt – Shakhtar Donetsk
Europa League
Fotboll
Tor 21/2 18:55
Villarreal – Sporting Clube de Portugal
Europa League
Fotboll
Tor 21/2 18:55
Nk Dinamo Zagreb – Fc Viktoria Plzen
Europa League
Fotboll
Tor 21/2 18:55
Fc Zenit St Petersburg – Fenerbahce
Europa League
Fotboll
Tor 21/2 18:55
Valencia – Celtic FC
Europa League
Fotboll
Tor 21/2 18:55
Napoli – Fc Zürich
Europa League
Fotboll
Tor 21/2 18:55
Arsenal FC – Bate Borisov
Europa League
Handboll
Tor 21/2 19:00
Tsv Hannover Burgdorf – Füchse Berlin
Bundesliga
Ishockey
Tor 21/2 19:00
Frölunda HC – Mora IK
SHL
Ishockey
Tor 21/2 19:00
Brynäs IF – HV71
SHL
Ishockey
Tor 21/2 19:00
Timrå IK – Växjö Lakers
SHL
Ishockey
Tor 21/2 19:00
Skellefteå AIK – Luleå HF
SHL
Ishockey
Tor 21/2 19:00
Karlskrona HK – AIK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Tor 21/2 19:00
Leksands IF – Västerås IK
Hockeyallsvenskan
Trav
Tor 21/2 19:30
V64 - Umåker
Trav
Golf
Tor 21/2 20:00
WGC - Mexico Championship
Europatouren
Fotboll
Tor 21/2 21:00
Krc Genk – Slavia Prag
Europa League
Fotboll
Tor 21/2 21:00
Inter – Sk Rapid Wien
Europa League
Fotboll
Tor 21/2 21:00
Bayer Leverkusen – FC Krasnodar
Europa League
Fotboll
Tor 21/2 21:00
Benfica Lissabon – Galatasaray
Europa League
Fotboll
Tor 21/2 21:00
Real Betis – Stade Rennais
Europa League
Fotboll
Tor 21/2 21:00
Chelsea FC – Malmö FF
Europa League
Fotboll
Tor 21/2 21:00
Dynamo Kiev – Olympiacos
Europa League
Basket
Tor 21/2 21:00
Barcelona Lassa – Baskonia Vitoria Gasteiz
Euroleague
Golf
Fre 22/2 05:00
Honda LPGA Thailand
LPGA
Vintersport
Fre 22/2 09:15
Herrar, kombinationsstörtlopp - Åk 1
Alpina Världscupen
Vintersport
Fre 22/2 10:00
HS 130, herrar
Skid-VM
Trav
Fre 22/2 12:30
V65
Trav
Vintersport
Fre 22/2 12:45
Herrar, kombinationsslalom - Åk 2
Alpina Världscupen
Fotboll
Fre 22/2 13:00
Lottning
Europa League
Tennis
Fre 22/2 13:00
Hungarian Ladies Open
WTA
Vintersport
Fre 22/2 14:00
HS 130, herrar (kval)
Skid-VM
Tennis
Fre 22/2 14:00
Dubai Duty Free Tennis Championships
WTA
Vintersport
Fre 22/2 15:45
Herrar, jaktstart, 10 km
Skid-VM
Golf
Fre 22/2 16:30
Puerto Rico Open
PGA
Golf
Fre 22/2 16:30
Puerto Rico Open
PGA
Fighting
Fre 22/2 17:00
Invägning: Blachowicz vs Santos
MMA
Basket
Fre 22/2 18:00
Kroatien – Polen
Basket-VM
Fotboll
Fre 22/2 19:00
Aalborg BK – Sønderjyske
Danska ligan
Ishockey
Fre 22/2 19:00
IK Pantern – IF Björklöven
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 22/2 19:00
IK Oskarshamn – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Handboll
Fre 22/2 19:00
IFK Skövde HK – IFK Ystad
Handbollsligan
Fotboll
Fre 22/2 19:00
Assyriska IK – IFK Norrköping
Svenska cupen
Ishockey
Fre 22/2 19:00
Västerviks IK – Tingsryds AIF
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Fre 22/2 19:00
Dijon FCO – Saint Etienne
Ligue 1
Handboll
Fre 22/2 19:00
Lugi HF – Önnereds Hk
Handbollsligan
Trav
Fre 22/2 19:30
V64 - Romme
Trav
Golf
Fre 22/2 20:00
WGC - Mexico Championship
Europatouren
Fotboll
Fre 22/2 20:00
Stade Brest – Grenoble Foot 38
Ligue 2
Fotboll
Fre 22/2 20:30
Werder Bremen – Vfb Stuttgart
Bundesliga
Fotboll
Fre 22/2 20:30
Kaa Gent – Standard Liege
Jupiler League
Fotboll
Fre 22/2 20:30
AC Milan – Empoli FC
Serie A
Fotboll
Fre 22/2 20:45
Dundee FC – Hibernian FC
Scottish Premier League
Fotboll
Fre 22/2 20:45
Racing Strasbourg – Lille
Ligue 1
Fotboll
Fre 22/2 20:45
West Ham United – Fulham FC
Premier League
Basket
Fre 22/2 21:00
Real Madrid – Bayern München
Euroleague
Fotboll
Fre 22/2 21:00
Espanyol – Sd Huesca
La liga
Golf
Lör 23/2 05:30
Honda LPGA Thailand
LPGA
Vintersport
Lör 23/2 08:45
Herrar, 10 km sprint
Skidskytte-EM
Vintersport
Lör 23/2 08:45
Skicross
Freestyle Världscupen
Vintersport
Lör 23/2 08:45
Tjejvasan
Vasaloppet
Vintersport
Lör 23/2 10:10
Damer, störtlopp
Alpina Världscupen
Vintersport
Lör 23/2 10:30
Damer, skiathlon, 15 km
Skid-VM
Vintersport
Lör 23/2 11:45
Herrar, Super-G
Alpina Världscupen
Vintersport
Lör 23/2 12:00
Damer, 7,5 km, sprint
Skidskytte-EM
Vintersport
Lör 23/2 12:00
Skiathlon, 30 kilometer, herrar
Skid-VM
Fotboll
Lör 23/2 13:00
Cf Getafe – Rayo Vallecano
La liga
Fotboll
Lör 23/2 13:30
Burnley FC – Tottenham Hotspur
Premier League
Handboll
Lör 23/2 13:30
Köpenhamn Handboll – Buducnost
EHF Champions League damer
Fotboll
Lör 23/2 14:00
IF Elfsborg – Ik Frej
Svenska cupen
Fotboll
Lör 23/2 14:00
Hässleholms IF – Djurgårdens IF
Svenska cupen
Fotboll
Lör 23/2 14:00
Karlstad BK – Östersunds FK
Svenska cupen
Fotboll
Lör 23/2 14:00
IK Sirius FK – Halmstads BK
Svenska cupen
Ishockey
Lör 23/2 14:00
Stålbucklan
Stålbucklan
Handboll
Lör 23/2 14:00
CSM Bucuresti – Györi Audi ETO KC
EHF Champions League damer
Vintersport
Lör 23/2 14:15
HS 130, herrar
Skid-VM
Handboll
Lör 23/2 14:30
Rostov Don – Metz
EHF Champions League damer
Fotboll
Lör 23/2 15:00
Torino – Atalanta
Serie A
Handboll
Lör 23/2 15:00
Bk Heid – Skövde Hf
SHE damer
Ishockey
Lör 23/2 15:15
Färjestad BK – Timrå IK
SHL
Ishockey
Lör 23/2 15:15
Malmö Redhawks – Skellefteå AIK
SHL
Ishockey
Lör 23/2 15:15
Rögle BK – Mora IK
SHL
Ishockey
Lör 23/2 15:15
Västerås IK – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Rugby
Lör 23/2 15:15
Frankrike – Skottland
Six Nations
Fotboll
Lör 23/2 15:30
FC Bayern München – Hertha Bsc Berlin
Bundesliga
Fotboll
Lör 23/2 15:30
Borussia Mönchengladbach – Vfl Wolfsburg
Bundesliga
Fotboll
Lör 23/2 15:30
Sc Freiburg – Fc Augsburg
Bundesliga
Fotboll
Lör 23/2 15:30
FSV Mainz 05 – Schalke 04
Bundesliga
Fotboll
Lör 23/2 16:00
Vejle BK – FC Nordsjælland
Danska ligan
Fotboll
Lör 23/2 16:00
Newcastle United – Huddersfield Town
Premier League
Fotboll
Lör 23/2 16:00
Falkenbergs FF – Degerfors IF
Svenska cupen
Fotboll
Lör 23/2 16:00
AFC Eskilstuna – IFK Värnamo
Svenska cupen
Fotboll
Lör 23/2 16:00
Leeds United – Bolton Wanderers
Championship
Tennis
Lör 23/2 16:00
Dubai Duty Free Tennis Championships
WTA
Handboll
Lör 23/2 16:10
HIF Karlskrona – Eskilstuna Guif
Handbollsligan
Fotboll
Lör 23/2 16:15
Sevilla – FC Barcelona
La liga
Trav
Lör 23/2 16:20
V75 - Bergsåker
Trav
Tennis
Lör 23/2 17:00
Hungarian Ladies Open
WTA
Fotboll
Lör 23/2 17:00
Paris Saint Germain – Olympique Nimes
Ligue 1
Handboll
Lör 23/2 17:30
Hbc Nantes – MOL Pick Szeged
EHF Champions League
Rugby
Lör 23/2 17:45
Wales – England
Six Nations
Ishockey
Lör 23/2 18:00
Luleå HF – Frölunda HC
SHL
Ishockey
Lör 23/2 18:00
Modo Hockey – Karlskrona HK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Lör 23/2 18:00
Örebro Hockey – Brynäs IF
SHL
Ishockey
Lör 23/2 18:00
Växjö Lakers – HV71
SHL
Ishockey
Lör 23/2 18:00
Linköping HC – Djurgårdens IF
SHL
Golf
Lör 23/2 18:00
WGC - Mexico Championship
Europatouren
Handboll
Lör 23/2 18:00
Orlen Wisla Plock – Bjerringbro/silkeborg
EHF Champions League
Fighting
Lör 23/2 18:00
UFC Fight Night: Blachowicz VS Santos
MMA
Handboll
Lör 23/2 18:15
Vipers Kristiansand – RK Krim Mercator
EHF Champions League damer
Fotboll
Lör 23/2 18:30
Leicester City – Crystal Palace
Premier League
Fotboll
Lör 23/2 18:30
Fortuna Düsseldorf – 1. FC Nürnberg
Bundesliga
Fotboll
Lör 23/2 18:30
Cd Alaves – Celta Vigo
La liga
Fotboll
Lör 23/2 18:30
West Bromwich Albion – Sheffield United
Championship
Handboll
Lör 23/2 18:45
TTH Holstebro – FC Porto Sofarma
EHF Cup
Basket
Lör 23/2 19:00
Philadelphia 76ers – Portland Trail Blazers
NBA
Handboll
Lör 23/2 19:00
IFK Kristianstad – HC Vardar
EHF Champions League
Handboll
Lör 23/2 19:00
Sporting CP – Dinamo Bucuresti
EHF Champions League
Handboll
Lör 23/2 19:30
FTC Rail Cargo Hungaria – Thüringer Hc
EHF Champions League damer
Handboll
Lör 23/2 19:30
Naturhouse La Rioja – Füchse Berlin
EHF Cup
Rugby
Lör 23/2 19:45
Italien – Irland
Six Nations damer
Fotboll
Lör 23/2 20:00
Sc Amiens – Nice
Ligue 1
Fotboll
Lör 23/2 20:00
Ea Guingamp – Sco Angers
Ligue 1
Fotboll
Lör 23/2 20:30
Frosinone – AS Roma
Serie A
Fotboll
Lör 23/2 20:45
Athletic Bilbao – Sd Eibar
La liga
Golf
Lör 23/2 21:00
Puerto Rico Open
PGA
Rugby
Lör 23/2 21:00
Frankrike - Skottland
Six Nations damer
Golf
Sön 24/2 05:30
Honda LPGA Thailand
LPGA
Vintersport
Sön 24/2 08:45
Herrar, 12,5 km jaktstart
Skidskytte-EM
Vintersport
Sön 24/2 08:45
Skicross
Freestyle Världscupen
Vintersport
Sön 24/2 09:15
Sprintstafett, kval, damer och herrar
Skid-VM
Vintersport
Sön 24/2 09:30
Herrar, storslalom - 1:a åket
Alpina Världscupen
Vintersport
Sön 24/2 10:00
HS 130
Skid-VM
Vintersport
Sön 24/2 10:30
Damer, kombinationsstörtlopp - 1:a åket
Alpina Världscupen
Ishockey
Sön 24/2 11:00
Stålbucklan
Stålbucklan
Vintersport
Sön 24/2 11:30
Sprintstafett, klassisk stil
Skid-VM
Fotboll
Sön 24/2 12:00
Hobro IK – Esbjerg Fb
Danska ligan
Vintersport
Sön 24/2 12:00
Damer, 10 km jaktstart
Skidskytte-EM
Fotboll
Sön 24/2 12:00
Leganes Cd – Valencia
La liga
Vintersport
Sön 24/2 12:30
Herrar, storslalom - 2:a åket
Alpina Världscupen
Fotboll
Sön 24/2 12:30
Sampdoria – Cagliari
Serie A
Trav
Sön 24/2 12:30
Lunchtravet Direkt
Trav
Fotboll
Sön 24/2 13:00
Luton Town – Coventry City
League One
Fotboll
Sön 24/2 13:00
Hammarby - IFK Göteborg
Svenska Futsalligan
Fotboll
Sön 24/2 13:15
Hamilton Academical – Rangers
Scottish Premier League
Vintersport
Sön 24/2 13:30
Nordisk kombination, sprintstafett
Skid-VM
Vintersport
Sön 24/2 13:30
Damer, kombinationsslalom - 2:a åket
Alpina Världscupen
Rugby
Sön 24/2 13:30
Wales - England
Six Nations damer
Handboll
Sön 24/2 13:30
SG BBM Bietigheim – Die Eulen Ludwigshafen
Bundesliga
Basket
Sön 24/2 14:00
Ryssland – Finland
Basket-VM
Fotboll
Sön 24/2 14:30
PSV Eindhoven – Feyenoord
Holländska ligan
Fotboll
Sön 24/2 14:30
Rsc Anderlecht – Club Brugge
Jupiler League
Vintersport
Sön 24/2 14:45
HS 130 lag
Skid-VM
Fotboll
Sön 24/2 15:00
Hsc Montpellier – Stade Reims
Ligue 1
Fotboll
Sön 24/2 15:00
Toulouse – Caen
Ligue 1
Fotboll
Sön 24/2 15:00
Chievo – Genoa
Serie A
Fotboll
Sön 24/2 15:00
Sassuolo – SPAL
Serie A
Fotboll
Sön 24/2 15:00
Eskilsminne IF – Hammarby IF
Svenska cupen
Fotboll
Sön 24/2 15:00
Nyköpings Bis – Örebro SK
Svenska cupen
Ishockey
Sön 24/2 15:00
AIK – Södertälje SK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Sön 24/2 15:00
Dalkurd – Varbergs Bois FC
Svenska cupen
Ishockey
Sön 24/2 15:00
HC Vita Hästen – Leksands IF
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Sön 24/2 15:00
FC Rosengård – BK Häcken
Svenska cupen
Fotboll
Sön 24/2 15:00
IF Brommapojkarna – Ik Brage
Svenska cupen
Fotboll
Sön 24/2 15:00
Nantes – Bordeaux
Ligue 1
Fotboll
Sön 24/2 15:00
Bologna FC – Juventus
Serie A
Handboll
Sön 24/2 15:00
THW Kiel – Gog Svendborg
EHF Cup
Handboll
Sön 24/2 15:00
Brest Bretagne – Odense HC
EHF Champions League damer
Fotboll
Sön 24/2 15:05
Manchester United – Liverpool FC
Premier League
Fotboll
Sön 24/2 15:30
Hannover 96 – Eintracht Frankfurt
Bundesliga
Trav
Sön 24/2 15:30
Grand Slam 75
Trav
Trav
Sön 24/2 15:50
GS75 - Gävle
Trav
Basket
Sön 24/2 16:00
Serbien – Israel
Basket-VM
Rugby
Sön 24/2 16:00
Italien – Irland
Six Nations
Handboll
Sön 24/2 16:00
Sc Magdeburg – TVB 1898 Stuttgart
Bundesliga
Fotboll
Sön 24/2 16:15
Atletico Madrid – Villarreal
La liga
Handboll
Sön 24/2 17:00
HC PPD Zagreb – SG Flensburg-Handewitt
EHF Champions League
Handboll
Sön 24/2 17:00
Veszprem – HC Meshkov Brest
EHF Champions League
Tennis
Sön 24/2 17:00
Hungarian Ladies Open
WTA
Fotboll
Sön 24/2 17:00
Örgryte IS – Jönköpings Södra
Svenska cupen
Fotboll
Sön 24/2 17:00
Norrby IF – AIK
Svenska cupen
Fotboll
Sön 24/2 17:00
Stade Rennais – Olympique Marseille
Ligue 1
Handboll
Sön 24/2 17:00
RK Celje Pivovarna Lasko – Paris Handball
EHF Champions League
Handboll
Sön 24/2 17:00
HC Motor Zaporozhye – Skjern Håndbold
EHF Champions League
Fotboll
Sön 24/2 17:30
Chelsea FC – Manchester City
Ligacupen
Fotboll
Sön 24/2 18:00
Bröndby IF – Randers FC
Danska ligan
Fotboll
Sön 24/2 18:00
Parma – Napoli
Serie A
Fotboll
Sön 24/2 18:00
Borussia Dortmund – Bayer Leverkusen
Bundesliga
Golf
Sön 24/2 18:00
WGC - Mexico Championship
Europatouren
Fotboll
Sön 24/2 18:00
Krc Genk – Royal Antwerp FC
Jupiler League
Fotboll
Sön 24/2 18:30
Real Valladolid – Real Betis
La liga
Handboll
Sön 24/2 19:00
Montpellier Hb – FC Barcelona Lassa
EHF Champions League
Basket
Sön 24/2 19:30
Alvik - Luleå
Basketligan damer
Golf
Sön 24/2 20:00
Puerto Rico Open
PGA
Fotboll
Sön 24/2 20:30
Fiorentina – Inter
Serie A
Fotboll
Sön 24/2 20:45
Ud Levante – Real Madrid
La liga
Fotboll
Sön 24/2 21:00
As Monaco – Lyon
Ligue 1
Basket
Sön 24/2 21:30
Toronto Raptors – Orlando Magic
NBA
Vintersport
Mån 25/2 09:30
Herrar, storslalom - 1:a åket
Junior VM
Vintersport
Mån 25/2 13:00
Herrar, storslalom - 2:a åket
Junior VM
Basket
Mån 25/2 18:30
Ungern – Kroatien
Basket-VM
Fotboll
Mån 25/2 19:00
FC Köpenhamn – Vendsyssel FF
Danska ligan
Handboll
Mån 25/2 19:00
Redbergslids IK – Önnereds Hk
Handbollsligan
Fotboll
Mån 25/2 19:00
IFK Göteborg – GAIS
Svenska cupen
Fotboll
Mån 25/2 19:00
Östers IF – Malmö FF
Svenska cupen
Trav
Mån 25/2 19:30
V64 - Axevalla
Trav
Fotboll
Mån 25/2 20:30
Leipzig – 1899 Hoffenheim
Bundesliga
Fotboll
Mån 25/2 20:30
SS Lazio – Udinese
Serie A
Fotboll
Mån 25/2 20:45
Nottingham Forest – Derby County
Championship
Fotboll
Mån 25/2 21:00
Girona Cf – Real Sociedad
La liga
Vintersport
Tis 26/2 09:30
Herrar, slalom - 1:a åket
Junior VM
Vintersport
Tis 26/2 13:00
Herrar, slalom - 2:a åket
Junior VM
Vintersport
Tis 26/2 14:20
Damer, 10km klassisk stil
Skid-VM
Vintersport
Tis 26/2 16:15
HS 109, lag, damer
Skid-VM
Ishockey
Tis 26/2 19:00
Luleå HF – Rögle BK
SHL
Handboll
Tis 26/2 19:00
Eskilstuna Guif – HK Malmö
Handbollsligan
Ishockey
Tis 26/2 19:00
Timrå IK – Linköping HC
SHL
Ishockey
Tis 26/2 19:00
HV71 – Örebro Hockey
SHL
Ishockey
Tis 26/2 19:00
Frölunda HC – Malmö Redhawks
SHL
Ishockey
Tis 26/2 19:00
Mora IK – Brynäs IF
SHL
Ishockey
Tis 26/2 19:00
Växjö Lakers – Djurgårdens IF
SHL
Ishockey
Tis 26/2 19:00
Skellefteå AIK – Färjestad BK
SHL
Innebandy
Tis 26/2 19:15
IBK Dalen – Linköping
Superligan
Trav
Tis 26/2 19:30
V64 - Solvalla
Trav
Fotboll
Tis 26/2 21:00
Newcastle United – Burnley FC
Premier League

Sport på TV presenteras av tvmatchen.nu

Hitta hit

Pitcher’s i Örebro
Engelbrektsgatan 8
702 12 Örebro
019-25 30 40

VÄGBESKRIVNING