Pitcher's Göteborg, Majorna

After Work

Kontakt

  • Telefon

    031 – 22 33 83

  • Mail

    info.majorna@pitchers.se

  • Adress

    Pitcher’s Majorna
    Karl Johansgatan 92
    414 55 
    Göteborg

Matcher på Pitcher's Majorna

Fotboll
Tor 14/11 18:00
Turkiet – Island
Fotbolls-EM
Ishockey
Tor 14/11 19:00
Djurgårdens IF – Luleå HF
SHL
Ishockey
Tor 14/11 19:00
Frölunda HC – Örebro Hockey
SHL
Ishockey
Tor 14/11 19:00
Linköping HC – Leksands IF
SHL
Ishockey
Tor 14/11 19:00
HV71 – Rögle BK
SHL
Ishockey
Tor 14/11 19:00
Skellefteå AIK – Växjö Lakers
SHL
Ishockey
Tor 14/11 19:00
Malmö Redhawks – IK Oskarshamn
SHL
Ishockey
Tor 14/11 19:00
Färjestad BK – Brynäs IF
SHL
Fotboll
Tor 14/11 20:30
Irland – Nya Zeeland
Träningslandskamp
Fotboll
Tor 14/11 20:45
Albanien – Andorra
Fotbolls-EM
Fotboll
Tor 14/11 20:45
Portugal – Litauen
Fotbolls-EM
Fotboll
Tor 14/11 20:45
Serbien – Luxemburg
Fotbolls-EM
Fotboll
Tor 14/11 20:45
Tjeckien – Kosovo
Fotbolls-EM
Fotboll
Tor 14/11 20:45
England – Montenegro
Fotbolls-EM
Fotboll
Tor 14/11 20:45
Frankrike – Moldavien
Fotbolls-EM
Fotboll
Fre 15/11 15:00
Ungern – Uruguay
Träningslandskamp
Ishockey
Fre 15/11 18:00
Västerviks IK – Timrå IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 15/11 18:00
Luleå HF/MSSK – Leksands IF
SDHL
Fotboll
Fre 15/11 18:00
Armenien – Grekland
Fotbolls-EM
Fotboll
Fre 15/11 18:00
Finland – Liechtenstein
Fotbolls-EM
Fotboll
Fre 15/11 18:00
Norge – Färöarna
Fotbolls-EM
Ishockey
Fre 15/11 19:00
Djurgårdens IF – Linköpings HC
SDHL
Ishockey
Fre 15/11 19:00
Almtuna IS – Västerås IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 15/11 19:00
Södertälje SK – Tingsryds AIF
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 15/11 19:00
Modo Hockey – Kristianstad
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Fre 15/11 20:45
Danmark – Gibraltar
Fotbolls-EM
Fotboll
Fre 15/11 20:45
Bosnien-Hercegovina – Italien
Fotbolls-EM
Fotboll
Fre 15/11 20:45
Schweiz – Georgien
Fotbolls-EM
Fotboll
Fre 15/11 20:45
Spanien – Malta
Fotbolls-EM
Fotboll
Fre 15/11 20:45
Rumänien – Sverige
Fotbolls-EM
Fotboll
Lör 16/11 15:00
Cypern – Skottland
Fotbolls-EM
Ishockey
Lör 16/11 15:15
Linköping HC – Djurgårdens IF
SHL
Ishockey
Lör 16/11 15:15
Leksands IF – HV71
SHL
Ishockey
Lör 16/11 15:15
Luleå HF – IK Oskarshamn
SHL
Ishockey
Lör 16/11 15:15
Växjö Lakers – Färjestad BK
SHL
Ishockey
Lör 16/11 15:15
Mora IK – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Lör 16/11 16:00
Göteborg – AIK
SDHL
Ishockey
Lör 16/11 16:00
Modo – Leksands IF
SDHL
Ishockey
Lör 16/11 16:30
HV71 – SDE HF
SDHL
Fotboll
Lör 16/11 17:30
Lyon – Paris Saint-Germain
Franska Division 1 damer
Ishockey
Lör 16/11 18:00
Brynäs IF – Skellefteå AIK
SHL
Ishockey
Lör 16/11 18:00
Örebro Hockey – Malmö Redhawks
SHL
Ishockey
Lör 16/11 18:00
Rögle BK – Frölunda HC
SHL
Ishockey
Lör 16/11 18:00
IF Björklöven – AIK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Lör 16/11 18:00
Azerbajdzjan – Wales
Fotbolls-EM
Fotboll
Lör 16/11 18:00
San Marino – Kazakhstan
Fotbolls-EM
Fotboll
Lör 16/11 18:00
Slovenien – Lettland
Fotbolls-EM
Fotboll
Lör 16/11 18:00
Ryssland – Belgien
Fotbolls-EM
Ishockey
Lör 16/11 18:10
Luleå HF/MSSK – Brynäs IF
SDHL
Fotboll
Lör 16/11 20:45
Israel – Polen
Fotbolls-EM
Fotboll
Lör 16/11 20:45
Kroatien – Slovakien
Fotbolls-EM
Fotboll
Lör 16/11 20:45
Österrike – Nordmakedonien
Fotbolls-EM
Fotboll
Lör 16/11 20:45
Nordirland – Nederländerna
Fotbolls-EM
Fotboll
Lör 16/11 20:45
Tyskland – Vitryssland
Fotbolls-EM
Ishockey
Sön 17/11 12:30
Göteborg – SDE HF
SDHL
Fotboll
Sön 17/11 13:30
Manchester City W – West Ham W
Women's Super League
Ishockey
Sön 17/11 15:00
Karlskrona HK – HC Vita Hästen
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Sön 17/11 15:00
Litauen – Nya Zeeland
Träningslandskamp
Fotboll
Sön 17/11 15:00
Serbien – Ukraina
Fotbolls-EM
Fotboll
Sön 17/11 15:00
Luxemburg – Portugal
Fotbolls-EM
Ishockey
Sön 17/11 15:30
HV71 – AIK
SDHL
Ishockey
Sön 17/11 16:00
Modo – Brynäs IF
SDHL
Fotboll
Sön 17/11 16:00
Tottenham Hotspur FC W – Arsenal WFC
Women's Super League
Fotboll
Sön 17/11 18:00
Kosovo – England
Fotbolls-EM
Fotboll
Sön 17/11 18:00
Bulgarien – Tjeckien
Fotbolls-EM
Fotboll
Sön 17/11 20:45
Albanien – Frankrike
Fotbolls-EM
Fotboll
Sön 17/11 20:45
Andorra – Turkiet
Fotbolls-EM
Fotboll
Sön 17/11 20:45
Moldavien – Island
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Irland – Danmark
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Malta – Norge
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Gibraltar – Schweiz
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Grekland – Finland
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Italien – Armenien
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Liechtenstein – Bosnien-Hercegovina
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Spanien – Rumänien
Fotbolls-EM
Fotboll
Mån 18/11 20:45
Sverige – Färöarna
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:00
Montenegro – Vitryssland
Träningslandskamp
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Nordmakedonien – Israel
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Belgien – Cypern
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Lettland – Österrike
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Polen – Slovenien
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
San Marino – Ryssland
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Skottland – Kazakhstan
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Slovakien – Azerbajdzjan
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Wales – Ungern
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Tyskland – Nordirland
Fotbolls-EM
Fotboll
Tis 19/11 20:45
Nederländerna – Estland
Fotbolls-EM
Ishockey
Ons 20/11 19:00
Kristianstad – Västerås IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 20/11 19:00
IF Björklöven – Västerviks IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 20/11 19:00
Linköpings HC – HV71
SDHL
Ishockey
Ons 20/11 19:00
BIK Karlskoga – Södertälje SK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 20/11 19:00
Almtuna IS – Timrå IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 20/11 19:00
HC Vita Hästen – Modo Hockey
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 20/11 19:00
Tingsryds AIF – Karlskrona HK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 20/11 19:00
AIK – Mora IK
Hockeyallsvenskan

Sport på TV presenteras av tvmatchen.nu