Pitcher's Eskilstuna

Restaurangmeny

I vår glödande Mibrasa-ugn tillagar vi en stor del av maten som vi serverar. Där grillar vi bland annat entrecôte, saftiga högrevsburgare, oxfilé, torskrygg, Iberico-gris och mycket, mycket annat. Grillat i kolugn ger en oslagbar smak som inte går att jämföra med något annat.

I så stor utsträckning som möjligt använder vi oss av lokalproducerad och ekologisk mat. Alla rätter tillagas från grunden med noga utvalda råvaror.

Läs menyn här!

Hitta hit

Pitcher’s i Eskilstuna
Kriebsensgatan 5
632 20 Eskilstuna
016-142020
info.eskilstuna@pitchers.se

VÄGBESKRIVNING

Öppettider

Måndag 11:30 – Sent
Tisdag 11:30 – Sent
Onsdag 11:30 – Sent
Torsdag 11:30 – Sent
Fredag 11:30 – 02:00
Lördag 12:00 – 02:00
Söndag 12:00 – Sent

BOKA BORD

Matcher på Pitcher’s Eskilstuna

Ishockey
Tis 28/1 19:00
Malmö Redhawks – Brynäs IF
SHL
Ishockey
Tis 28/1 19:00
HV71 – Färjestad BK
SHL
Handboll
Tis 28/1 19:00
Lugi Hf – Skuru IK
SHE damer
Fotboll
Tis 28/1 20:30
Ssv Jahn Regensburg – Hannover 96
Bundesliga 2
Fotboll
Tis 28/1 20:45
Aston Villa – Leicester City
Ligacupen
Ishockey
Ons 29/1 17:30
Vityaz Podolsk – Ak Bars Kazan
KHL
Handboll
Ons 29/1 18:15
Önnereds Hk – IK Sävehof
SHE damer
Fotboll
Ons 29/1 18:30
Pau – Paris Saint Germain
Franska cupen
Ishockey
Ons 29/1 19:00
AIK – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 29/1 19:00
Karlskrona HK – Mora IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 29/1 19:00
Södertälje SK – Timrå IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 29/1 19:00
Modo Hockey – IF Björklöven
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 29/1 19:00
Kristianstad – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 29/1 19:00
HC Vita Hästen – Tingsryds AIF
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 29/1 19:00
Västerås IK – Västerviks IK
Hockeyallsvenskan
Handboll
Ons 29/1 19:00
Alingsås HK – Eskilstuna Guif
Handbollsligan
Handboll
Ons 29/1 19:00
Kungälv HK – Bk Heid
SHE damer
Handboll
Ons 29/1 19:00
If Hallby – Redbergslids IK
Handbollsligan
Handboll
Ons 29/1 19:00
Ystads IF – OV Helsingborg
Handbollsligan
Handboll
Ons 29/1 19:00
IFK Skövde HK – IFK Ystad
Handbollsligan
Ishockey
Ons 29/1 19:30
SDHL: SDE HF – Djurgården
SDHL
Handboll
Ons 29/1 20:00
Önnereds Hk – Lugi HF
Handbollsligan
Fotboll
Ons 29/1 20:45
Manchester City – Manchester United
Ligacupen
Fotboll
Ons 29/1 20:45
West Ham United – Liverpool FC
Premier League
Ishockey
Tor 30/1 19:00
Djurgårdens IF – Frölunda HC
SHL
Ishockey
Tor 30/1 19:00
Färjestad BK – Leksands IF
SHL
Ishockey
Tor 30/1 19:00
Luleå HF – Växjö Lakers
SHL
Ishockey
Tor 30/1 19:00
Malmö Redhawks – Skellefteå AIK
SHL
Ishockey
Tor 30/1 19:00
IK Oskarshamn – HV71
SHL
Ishockey
Tor 30/1 19:00
Örebro Hockey – Brynäs IF
SHL
Handboll
Tor 30/1 19:00
HK Malmö – IFK Kristianstad
Handbollsligan
Fotboll
Tor 30/1 20:30
Hamburger SV – 1. FC Nürnberg
Bundesliga 2
Fotboll
Fre 31/1 17:00
Bröndby IF – IFK Norrköping
Träningsmatch
Ishockey
Fre 31/1 18:00
SDHL: Modo – Brynäs
SDHL
Ishockey
Fre 31/1 19:00
Västerviks IK – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 31/1 19:00
Mora IK – Modo Hockey
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 31/1 19:00
Timrå IK – Tingsryds AIF
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 31/1 19:00
IF Björklöven – Västerås IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 31/1 19:00
BIK Karlskoga – HC Vita Hästen
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 31/1 19:00
IF Björklöven – Västerås IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 31/1 19:00
SDHL: Djurgården – Linköpings HC
SDHL
Fotboll
Fre 31/1 20:30
Hertha Bsc Berlin – Schalke 04
Bundesliga
Fotboll
Fre 31/1 20:45
Stade Rennais – Nantes
Ligue 1
Fotboll
Lör 1/2 13:00
Granada Cf – Espanyol
La Liga
Fotboll
Lör 1/2 13:00
Hannover 96 – Sv Wehen Wiesbaden
Bundesliga 2
Ishockey
Lör 1/2 13:30
SDHL: Luleå HF/MSSK – Brynäs
SDHL
Fotboll
Lör 1/2 13:30
Leicester City – Chelsea FC
Premier League
Handboll
Lör 1/2 14:00
Skuru IK – Kungälv HK
SHE damer
Handboll
Lör 1/2 14:00
VästeråsIrsta HF – Skara HF
SHE damer
Fotboll
Lör 1/2 15:00
Bologna FC – Brescia Calcio
Serie A
Handboll
Lör 1/2 15:00
Bk Heid – Höörs HK H65
SHE damer
Ishockey
Lör 1/2 15:15
Malmö Redhawks – Luleå HF
SHL
Ishockey
Lör 1/2 15:15
Skellefteå AIK – Linköping HC
SHL
Ishockey
Lör 1/2 15:15
Rögle BK – IK Oskarshamn
SHL
Ishockey
Lör 1/2 15:15
Leksands IF – Frölunda HC
SHL
Ishockey
Lör 1/2 15:15
Kristianstad – AIK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Lör 1/2 15:30
SDHL: AIK – Göteborg
SDHL
Fotboll
Lör 1/2 15:30
Borussia Dortmund – 1. FC Union Berlin
Bundesliga
Fotboll
Lör 1/2 15:30
FSV Mainz 05 – FC Bayern München
Bundesliga
Ishockey
Lör 1/2 16:00
SDHL: Modo – Leksands IF
SDHL
Fotboll
Lör 1/2 16:00
Real Madrid – Atletico Madrid
La Liga
Fotboll
Lör 1/2 16:00
Liverpool FC – Southampton FC
Premier League
Handboll
Lör 1/2 16:00
IFK Ystad – IFK Kristianstad
Handbollsligan
Handboll
Lör 1/2 16:00
Skövde Hf – Önnereds Hk
SHE damer
Ishockey
Lör 1/2 17:00
SDHL: SDE HF – HV71
SDHL
Ishockey
Lör 1/2 18:00
Brynäs IF – Djurgårdens IF
SHL
Ishockey
Lör 1/2 18:00
Färjestad BK – Örebro Hockey
SHL
Ishockey
Lör 1/2 18:00
HV71 – Växjö Lakers
SHL
Ishockey
Lör 1/2 18:00
Södertälje SK – Karlskrona HK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Lör 1/2 18:00
Cagliari – Parma
Serie A
Fotboll
Lör 1/2 18:30
Manchester United – Wolverhampton Wanderers
Premier League
Fotboll
Lör 1/2 18:30
Leipzig – Borussia Mönchengladbach
Bundesliga
Fotboll
Lör 1/2 18:30
Mallorca – Real Valladolid
La Liga
Fotboll
Lör 1/2 20:45
Sassuolo – AS Roma
Serie A
Fotboll
Lör 1/2 21:00
Valencia – Celta Vigo
La Liga
Fotboll
Sön 2/2 12:00
Leganes Cd – Real Sociedad
La Liga
Fotboll
Sön 2/2 12:30
Juventus – Fiorentina
Serie A
Ishockey
Sön 2/2 13:00
SDHL: SDE HF – Göteborg
SDHL
Fotboll
Sön 2/2 14:00
Sd Eibar – Real Betis
La Liga
Fotboll
Sön 2/2 15:00
Burnley FC – Arsenal FC
Premier League
Fotboll
Sön 2/2 15:00
AC Milan – Hellas Verona
Serie A
Fotboll
Sön 2/2 15:00
SS Lazio – SPAL
Serie A
Fotboll
Sön 2/2 15:00
Atalanta – Genoa
Serie A
Fotboll
Sön 2/2 15:00
WSL: Manchester City – Arsenal FC
Women's Super League
Handboll
Sön 2/2 15:00
Alingsås HK – Ystads IF
Handbollsligan
Handboll
Sön 2/2 15:00
HK Varberg – Önnereds Hk
Handbollsligan
Handboll
Sön 2/2 15:00
Lugi HF – IFK Skövde HK
Handbollsligan
Fotboll
Sön 2/2 15:30
1. FC Köln – Sc Freiburg
Bundesliga
Fotboll
Sön 2/2 16:00
Athletic Bilbao – Cf Getafe
La Liga
Handboll
Sön 2/2 16:00
Eskilstuna Guif – If Hallby
Handbollsligan
Handboll
Sön 2/2 16:45
Boden Handboll IF – Lugi Hf
SHE damer
Fotboll
Sön 2/2 17:00
Fc Metz – Saint Etienne
Ligue 1
Fotboll
Sön 2/2 17:30
Tottenham Hotspur – Manchester City
Premier League
Fotboll
Sön 2/2 18:00
Sc Paderborn 07 – Vfl Wolfsburg
Bundesliga
Fotboll
Sön 2/2 18:00
Lecce – Torino
Serie A
Fotboll
Sön 2/2 18:30
Sevilla – Cd Alaves
La Liga
Fotboll
Sön 2/2 18:30
Villarreal – Osasuna
La Liga
Fotboll
Sön 2/2 20:00
BK Häcken – Vålerenga IF
Träningsmatch
Fotboll
Sön 2/2 20:45
Udinese – Inter
Serie A
Fotboll
Sön 2/2 21:00
FC Barcelona – Ud Levante
La Liga
Fotboll
Sön 2/2 21:00
Bordeaux – Olympique Marseille
Ligue 1
Fotboll
Mån 3/2 17:00
IFK Norrköping – FC Köpenhamn
Träningsmatch
Ishockey
Mån 3/2 17:30
Spartak Moskva – SKA St Petersburg
KHL
Handboll
Mån 3/2 19:00
IK Sävehof – Redbergslids IK
Handbollsligan
Fotboll
Mån 3/2 20:30
VfL Bochum – Hamburger SV
Bundesliga 2
Fotboll
Mån 3/2 20:45
Sampdoria – Napoli
Serie A

Sport på TV presenteras av tvmatchen.nu