Pitcher's Avesta

Sportpub

Alla våra restauranger är även en sportpub, som visar ett varierat utbud av sportevenemang.

Pitcher’s sportpub har för många blivit den självklara samlingspunkten när det gäller tv-sänd sport. Och tack vare vårt gedigna utbud, så har vi alltid något som passar just dig och dina kamrater. Tablån kan variera något från ort till ort, för att du ska kunna följa ditt lokala lags matcher.

Visas din match i vår sportpub?

Kolla in tablån för att hitta ditt favoritevenemang eller din favoritmatch. Hör gärna av dig till oss om du har några funderingar kring vårt sportutbud, eller om du vill boka bord för att försäkra dig om en plats när de avgörande poängen ska fördelas. Hittar du inte din match i tablån?

Slå oss en signal på xxx.

Hitta hit

Pitcher’s Avesta
Markustorget 1
774 30 AVESTA

VÄGBESKRIVNING

Öppettider

Måndag 16:00 – Sent
Tisdag 16:00 – Sent
Onsdag 16:00 – Sent
Torsdag 16:00 – Sent
Fredag 15:00 – 02:00
Lördag 15:00 – 02:00
Söndag 15:00 – 22:00

Öppettiderna kan variera pga pga rådande omständigheter.

Matcher på Pitcher's Avesta

Tennis
Ons 19/1 07:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Tennis
Ons 19/1 09:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Tennis
Ons 19/1 11:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Fotboll
Ons 19/1 17:30
Sassuolo – Cagliari
Italienska cupen
Ishockey
Ons 19/1 18:00
Leksands IF – Linköping HC
SDHL
Basket
Ons 19/1 18:00
Galatasaray – Spar Girona
Euroleague damer
Fotboll
Ons 19/1 18:30
Leipzig – Hansa Rostock
Tyska cupen
Bandy
Ons 19/1 18:50
Villa-Lidköping BK – Frillesås BK
Elitserien
Ishockey
Ons 19/1 19:00
IF Björklöven – HV71
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 19/1 19:00
Modo Hockey – IF Troja/Ljungby
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 19/1 19:00
Almtuna IS – Kristianstad
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 19/1 19:00
Södertälje SK – Tingsryds AIF
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 19/1 19:00
HC Vita Hästen – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 19/1 19:00
AIK – Mora IK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Ons 19/1 19:00
Celta Vigo – Osasuna
La Liga
Fotboll
Ons 19/1 19:00
Clermont Foot – Racing Strasbourg
Ligue 1
Handboll
Ons 19/1 19:00
Höörs HK H65 – Kristianstad HK
SHE
Handboll
Ons 19/1 19:00
Lugi Hf – IK Sävehof
SHE
Ishockey
Ons 19/1 19:00
Luleå HF/MSSK – Modo
SDHL
Ishockey
Ons 19/1 19:30
AIK – HV71
SDHL
Fotboll
Ons 19/1 20:00
Guinea-bissau – Nigeria
Afrikanska mästerskapen
Fotboll
Ons 19/1 20:00
Egypten – Sudan
Afrikanska mästerskapen
Fotboll
Ons 19/1 20:00
FC Barcelona – Rayo Vallecano
La Liga
Trav
Ons 19/1 20:00
V86 Direkt
Trav
Fotboll
Ons 19/1 20:30
Leicester City – Tottenham Hotspur
Premier League
Fotboll
Ons 19/1 20:45
Hertha Bsc Berlin – 1. FC Union Berlin
Tyska cupen
Fotboll
Ons 19/1 20:45
1899 Hoffenheim – Sc Freiburg
Tyska cupen
Fotboll
Ons 19/1 20:45
Hull City – Blackburn Rovers
Championship
Fotboll
Ons 19/1 21:00
Inter – Empoli FC
Italienska cupen
Fotboll
Ons 19/1 21:00
Brentford FC – Manchester United
Premier League
Fotboll
Ons 19/1 21:30
Valencia – Sevilla
La Liga
Tennis
Tor 20/1 01:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Tennis
Tor 20/1 03:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Basket
Tor 20/1 04:00
Denver Nuggets – Los Angeles Clippers
NBA
Tennis
Tor 20/1 05:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Golf
Tor 20/1 06:00
SMBC Singapore Open - Dag 1
Asian Tour
Tennis
Tor 20/1 07:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Golf
Tor 20/1 08:00
Abu Dhabi HSBC Champ.
DP World Tour
Tennis
Tor 20/1 09:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Tennis
Tor 20/1 11:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Konståkning
Tor 20/1 11:30
Four Continents Championships
Konståkning
Konståkning
Tor 20/1 14:00
Four Continents Championships
Konståkning
Snooker
Tor 20/1 14:03
Snooker: European Series
Snooker
Vinterstudio
Tor 20/1 14:05
Skidskytte: Individuell start
Skidskytte Världscupen
Vinterstudio
Tor 20/1 14:20
Skidskytte: Världscupen i Antholz
Skidskytte Världscupen
Handboll
Tor 20/1 15:30
Montenegro – Kroatien
Handbolls-EM
Handboll
Tor 20/1 15:30
Ryssland – Sverige
Handbolls-EM
Snooker
Tor 20/1 16:03
Snooker: European Series
Snooker
Konståkning
Tor 20/1 16:30
Four Continents Championships
Konståkning
Fotboll
Tor 20/1 17:00
Sierra Leone – Ekvatorialguinea
Afrikanska mästerskapen
Fotboll
Tor 20/1 17:00
Elfenbenskusten – Algeriet
Afrikanska mästerskapen
Fotboll
Tor 20/1 17:00
Elfenbenskusten – Algeriet
Afrikanska mästerskapen
Fotboll
Tor 20/1 17:00
Sierra Leone – Ekvatorialguinea
Afrikanska mästerskapen
Handboll
Tor 20/1 18:00
Frankrike – Nederländerna
Handbolls-EM
Handboll
Tor 20/1 18:00
Tyskland – Spanien
Handbolls-EM
Golf
Tor 20/1 18:00
Tournament of Champions
LPGA
Bandy
Tor 20/1 18:50
IK Tellus – Edsbyns IF
Elitserien
Bandy
Tor 20/1 18:50
IFK Vänersborg – IFK Motala Bandy
Elitserien
Innebandy
Tor 20/1 19:00
Nacka Wallenstam IBK – Täby FC
Superligan damer
Innebandy
Tor 20/1 19:00
Malmö FBC – IBK Lund
Superligan damer
Innebandy
Tor 20/1 19:00
Kais Mora – IBF Falun
Superligan damer
Fotboll
Tor 20/1 19:00
Cf Getafe – Granada Cf
La Liga
Ishockey
Tor 20/1 19:00
Leksands IF – Växjö Lakers
SHL
Ishockey
Tor 20/1 19:00
Linköping HC – Frölunda HC
SHL
Ishockey
Tor 20/1 19:00
IK Oskarshamn – Brynäs IF
SHL
Ishockey
Tor 20/1 19:00
Skellefteå AIK – Timrå IK
SHL
Ishockey
Tor 20/1 19:00
Färjestad BK – Djurgårdens IF
SHL
Handboll
Tor 20/1 19:00
Skara HF – Önnereds Hk
SHE
Ishockey
Tor 20/1 19:00
Modo – Luleå HF/MSSK
SDHL
Ishockey
Tor 20/1 19:30
Djurgården – Brynäs
SDHL
Snooker
Tor 20/1 19:48
Snooker: European Series
Snooker
Fotboll
Tor 20/1 20:00
Gambia – Tunisien
Afrikanska mästerskapen
Fotboll
Tor 20/1 20:00
Mali – Mauretanien
Afrikanska mästerskapen
Fotboll
Tor 20/1 20:00
Mali – Mauretanien
Afrikanska mästerskapen
Fotboll
Tor 20/1 20:00
Gambia – Tunisien
Afrikanska mästerskapen
Basket
Tor 20/1 20:00
Alba Berlin – Real Madrid
Euroleague
Motorsport
Tor 20/1 20:00
Rally-VM: Monte Carlorallyt
Rally-VM
Handboll
Tor 20/1 20:30
Danmark – Island
EM-kval
Handboll
Tor 20/1 20:30
Polen – Norge
Handbolls-EM
Fotboll
Tor 20/1 20:45
Arsenal FC – Liverpool FC
Ligacupen
Fotboll
Tor 20/1 21:00
AS Roma – Lecce
Italienska cupen
Golf
Tor 20/1 21:03
Golf: PGA TOUR - The American Express
PGA
Tennis
Fre 21/1 01:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Basket
Fre 21/1 01:30
Dallas Mavericks – Phoenix Suns
NBA
Tennis
Fre 21/1 03:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Tennis
Fre 21/1 05:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Golf
Fre 21/1 06:00
SMBC Singapore Open - Dag 2
Asian Tour
Tennis
Fre 21/1 07:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Golf
Fre 21/1 08:00
Abu Dhabi HSBC Champ.
DP World Tour
Tennis
Fre 21/1 09:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Tennis
Fre 21/1 11:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Konståkning
Fre 21/1 11:15
Four Continents Championships
Konståkning
Vinterstudio
Fre 21/1 11:25
Alpint: Störtlopp
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Fre 21/1 11:35
Alpina Världscupen: Störtlopp
Alpina Världscupen
Snooker
Fre 21/1 13:48
Snooker: European Series
Snooker
Vinterstudio
Fre 21/1 14:05
Skidskytte: Individuell start
Skidskytte Världscupen
Vinterstudio
Fre 21/1 14:20
Skidskytte: Världscupen i Antholz
Skidskytte Världscupen
Handboll
Fre 21/1 15:30
Ryssland – Spanien
Handbolls-EM
Handboll
Fre 21/1 15:30
Montenegro – Nederländerna
Handbolls-EM
Konståkning
Fre 21/1 17:15
Four Continents Championships
Konståkning
Handboll
Fre 21/1 18:00
Polen – Sverige
Handbolls-EM
Handboll
Fre 21/1 18:00
Frankrike – Island
Handbolls-EM
Golf
Fre 21/1 18:00
Tournament of Champions
LPGA
Basket
Fre 21/1 18:00
CSKA Moskva – Armani Jeans Milano
Euroleague
Innebandy
Fre 21/1 18:20
Thorengruppen IBK – Sirius
Superligan damer
Fotboll
Fre 21/1 18:30
Fortuna Düsseldorf – 1. FC Nürnberg
Bundesliga 2
Fotboll
Fre 21/1 18:30
Hamburger SV – FC St Pauli
Bundesliga 2
Bandy
Fre 21/1 18:50
IFK Rättvik – IFK Vänersborg
Elitserien
Bandy
Fre 21/1 18:50
Villa-Lidköping BK – Sandvikens AIK
Elitserien
Ishockey
Fre 21/1 19:00
Linköping HC – Brynäs
SDHL
Ishockey
Fre 21/1 19:00
HV71 – AIK
SDHL
Bandy
Fre 21/1 19:00
Frillesås BK – IK Sirius
Elitserien
Innebandy
Fre 21/1 19:00
Endre – Jönköpings IK
Superligan damer
Innebandy
Fre 21/1 19:00
Karlstad IBF – Rönnby Västerås IBK
Superligan damer
Innebandy
Fre 21/1 19:00
Pixbo – Warberg IC
Superligan damer
Ishockey
Fre 21/1 19:00
Västerviks IK – Södertälje SK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 21/1 19:00
Kristianstad – AIK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 21/1 19:00
Västerås IK – Tingsryds AIF
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 21/1 19:00
IF Björklöven – IF Troja/Ljungby
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 21/1 19:00
Modo Hockey – HV71
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 21/1 19:00
Mora IK – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 21/1 19:00
BIK Karlskoga – HC Vita Hästen
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 21/1 19:30
Göteborg – SDE HF
SDHL
Ishockey
Fre 21/1 19:30
Djurgården – Leksands IF
SDHL
Handboll
Fre 21/1 19:30
Kärra Hf – Bk Heid
SHE
Snooker
Fre 21/1 19:48
Snooker: European Series
Snooker
Fotboll
Fre 21/1 20:30
Eintracht Frankfurt – Arminia Bielefeld
Bundesliga
Handboll
Fre 21/1 20:30
Tyskland – Norge
Handbolls-EM
Fotboll
Fre 21/1 20:45
Hellas Verona – Bologna FC
Serie A
Fotboll
Fre 21/1 21:00
Watford FC – Norwich City
Premier League
Fotboll
Fre 21/1 21:00
Espanyol – Real Betis
La Liga
Fotboll
Fre 21/1 21:00
Lyon – Saint Etienne
Ligue 1
Golf
Fre 21/1 21:03
Golf: PGA TOUR - The American Express
PGA
Tennis
Lör 22/1 01:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Basket
Lör 22/1 01:00
Philadelphia 76ers – Los Angeles Clippers
NBA
Tennis
Lör 22/1 03:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Golf
Lör 22/1 04:00
SMBC Singapore Open - Dag 3
Asian Tour
Tennis
Lör 22/1 05:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Tennis
Lör 22/1 07:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Golf
Lör 22/1 08:00
Abu Dhabi HSBC Champ.
DP World Tour
Vinterstudio
Lör 22/1 08:55
Längdskidor: Ski Classics
Längdskidor Världscupen
Tennis
Lör 22/1 09:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Motorsport
Lör 22/1 09:45
Rally-VM: Monte Carlorallyt
Rally-VM
Vinterstudio
Lör 22/1 10:00
Alpint: Störtlopp
Alpina Världscupen
Tennis
Lör 22/1 11:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Vinterstudio
Lör 22/1 11:30
Alpint: Störtlopp
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Lör 22/1 11:30
Alpina Världscupen: Störtlopp
Alpina Världscupen
Konståkning
Lör 22/1 11:30
Four Continents Championships
Konståkning
Vinterstudio
Lör 22/1 11:45
Alpint: Världscupen, störtlopp
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Lör 22/1 12:50
Skidskytte: Masstart
Skidskytte Världscupen
Innebandy
Lör 22/1 13:00
Sirius – IBK Dalen
Superligan herrar
Vinterstudio
Lör 22/1 13:00
Skidskytte: Världscupen i Antholz
Skidskytte Världscupen
Fotboll
Lör 22/1 13:30
Everton FC – Aston Villa
Premier League
Fotboll
Lör 22/1 13:30
Fc Ingolstadt 04 – Sv Darmstadt 98
Bundesliga 2
Fotboll
Lör 22/1 13:30
Hansa Rostock – 1. FC Heidenheim
Bundesliga 2
Fotboll
Lör 22/1 13:30
Sc Paderborn 07 – Werder Bremen
Bundesliga 2
Fotboll
Lör 22/1 13:30
Nottingham Forest – Derby County
Championship
Motorsport
Lör 22/1 14:00
Rally-VM: Monte Carlorallyt
Rally-VM
Fotboll
Lör 22/1 14:00
Ud Levante – Cf Cadiz
La Liga
Handboll
Lör 22/1 14:00
Skuru IK – Skövde Hf
SHE
Snooker
Lör 22/1 14:25
Snooker: European Series
Snooker
Vinterstudio
Lör 22/1 15:00
Skidskytte: Stafett
Skidskytte Världscupen
Fotboll
Lör 22/1 15:00
Genoa – Udinese
Serie A
Vinterstudio
Lör 22/1 15:00
Skidskytte: Världscupen i Antholz
Skidskytte Världscupen
Ishockey
Lör 22/1 15:15
Skellefteå AIK – Örebro Hockey
SHL
Ishockey
Lör 22/1 15:15
Luleå HF – Linköping HC
SHL
Ishockey
Lör 22/1 15:15
Djurgårdens IF – Leksands IF
SHL
Ishockey
Lör 22/1 15:15
Timrå IK – Växjö Lakers
SHL
Ishockey
Lör 22/1 15:15
IK Oskarshamn – Frölunda HC
SHL
Ishockey
Lör 22/1 15:30
Linköping HC – Leksands IF
SDHL
Fotboll
Lör 22/1 15:30
Spvgg Greuther Fürth – FSV Mainz 05
Bundesliga
Fotboll
Lör 22/1 15:30
1899 Hoffenheim – Borussia Dortmund
Bundesliga
Fotboll
Lör 22/1 15:30
Sc Freiburg – Vfb Stuttgart
Bundesliga
Fotboll
Lör 22/1 15:30
Borussia Mönchengladbach – 1. FC Union Berlin
Bundesliga
Fotboll
Lör 22/1 15:30
Bayer Leverkusen – Fc Augsburg
Bundesliga
Ishockey
Lör 22/1 16:00
Göteborg – AIK
SDHL
Fotboll
Lör 22/1 16:00
Brentford FC – Wolverhampton Wanderers
Premier League
Fotboll
Lör 22/1 16:00
Leeds United – Newcastle United
Premier League
Fotboll
Lör 22/1 16:00
Manchester United – West Ham United
Premier League
Fotboll
Lör 22/1 16:00
Birmingham City – Barnsley FC
Championship
Fotboll
Lör 22/1 16:15
Villarreal – Mallorca
La Liga
Fotboll
Lör 22/1 17:00
Stade Brest – Lille
Ligue 1
Konståkning
Lör 22/1 17:45
Four Continents Championships
Konståkning
Ishockey
Lör 22/1 18:00
Brynäs IF – Rögle BK
SHL
Ishockey
Lör 22/1 18:00
Malmö Redhawks – Färjestad BK
SHL
Ishockey
Lör 22/1 18:00
Västerviks IK – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Lör 22/1 18:30
VfL Bochum – 1. FC Köln
Bundesliga
Fotboll
Lör 22/1 18:30
Southampton FC – Manchester City
Premier League
Fotboll
Lör 22/1 18:30
Sevilla – Celta Vigo
La Liga
Snooker
Lör 22/1 19:48
Snooker: European Series
Snooker
Golf
Lör 22/1 20:00
Tournament of Champions
LPGA
Handboll
Lör 22/1 20:30
Danmark – Kroatien
Handbolls-EM
Fotboll
Lör 22/1 20:30
Fc Erzgebirge Aue – Schalke 04
Bundesliga 2
Fotboll
Lör 22/1 20:45
SS Lazio – Atalanta
Serie A
Fotboll
Lör 22/1 21:00
Atletico Madrid – Valencia
La Liga
Fotboll
Lör 22/1 21:00
Rc Lens – Olympique Marseille
Ligue 1
Golf
Lör 22/1 21:03
Golf: PGA TOUR - The American Express
PGA
Fotboll
Lör 22/1 21:30
Sporting Clube de Portugal – Sporting Braga
Portugisiska ligan
Amerikansk fotboll
Lör 22/1 22:30
Tennessee Titans – Cincinnati Bengals
NFL
Tennis
Sön 23/1 01:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Basket
Sön 23/1 01:00
Milwaukee Bucks – Sacramento Kings
NBA
Amerikansk fotboll
Sön 23/1 02:15
Green Bay Packers – San Francisco 49ers
NFL
Tennis
Sön 23/1 03:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Fighting
Sön 23/1 04:00
UFC 270: Ngannou vs Gane
UFC
Golf
Sön 23/1 04:00
SMBC Singapore Open - Finaldag
Asian Tour
Tennis
Sön 23/1 05:00
Tennis: Grand Slam - Australian Open
Australian Open
Tennis
Sön 23/1 06:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Tennis
Sön 23/1 07:02
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Golf
Sön 23/1 08:00
Abu Dhabi HSBC Champion. - Final Round
DP World Tour
Tennis
Sön 23/1 09:02
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Motorsport
Sön 23/1 10:00
Motorsport: Rally-VM
Rally-VM
Motorsport
Sön 23/1 10:00
Rally-VM: Monte Carlorallyt
Rally-VM
Vinterstudio
Sön 23/1 10:30
Alpint: Världscupen, slalom, åk 1
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Sön 23/1 10:30
Alpint: Slalom åk 1
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Sön 23/1 10:30
Alpina Världscupen: Slalom
Alpina Världscupen
Konståkning
Sön 23/1 10:45
Four Continents Championships
Konståkning
Tennis
Sön 23/1 11:02
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Vinterstudio
Sön 23/1 11:35
Alpint: Super-G
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Sön 23/1 11:45
Super-G
Alpina Världscupen
Innebandy
Sön 23/1 12:00
IBK Lund – Endre
Superligan damer
Motorsport
Sön 23/1 12:00
Rally-VM: Monte Carlorallyt
Rally-VM
Vinterstudio
Sön 23/1 12:15
Skidskytte: Stafett
Skidskytte Världscupen
Fotboll
Sön 23/1 12:30
Cagliari – Fiorentina
Serie A
Innebandy
Sön 23/1 13:00
Rönnby Västerås IBK – Nacka Wallenstam IBK
Superligan damer
Innebandy
Sön 23/1 13:00
Täby FC – Thorengruppen IBK
Superligan damer
Innebandy
Sön 23/1 13:00
IBF Falun – Pixbo
Superligan damer
Fotboll
Sön 23/1 13:00
Fc Metz – Nice
Ligue 1
Bandy
Sön 23/1 13:15
AIK Bandy – Hammarby IF
Elitserien
Vinterstudio
Sön 23/1 13:20
Alpina Världscupen: Slalom
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Sön 23/1 13:30
Alpint: Världscupen, slalom, åk 2
Alpina Världscupen
Fotboll
Sön 23/1 13:30
Ssv Jahn Regensburg – Holstein Kiel
Bundesliga 2
Fotboll
Sön 23/1 13:30
Hannover 96 – Dynamo Dresden
Bundesliga 2
Fotboll
Sön 23/1 13:30
Karlsruher Sc – Sv Sandhausen
Bundesliga 2
Fotboll
Sön 23/1 13:30
Brighton & Hove Albion – Chelsea Women
Women's Super League
Innebandy
Sön 23/1 14:00
Sirius – Malmö FBC
Superligan damer
Handboll
Sön 23/1 14:00
IK Sävehof – CSKA Moskva
EHF Champions League damer
Fotboll
Sön 23/1 14:00
Granada Cf – Osasuna
La Liga
Snooker
Sön 23/1 14:30
Snooker: European Series
Snooker
Fotboll
Sön 23/1 14:30
PSV Eindhoven – Ajax
Holländska ligan
Bandy
Sön 23/1 14:50
IK Sirius – IK Tellus
Elitserien
Innebandy
Sön 23/1 15:00
Fc Helsingborg – FBC Kalmarsund
Superligan herrar
Fotboll
Sön 23/1 15:00
Arsenal FC – Burnley FC
Premier League
Fotboll
Sön 23/1 15:00
Crystal Palace – Liverpool FC
Premier League
Fotboll
Sön 23/1 15:00
Leicester City – Brighton Hove Albion
Premier League
Fotboll
Sön 23/1 15:00
Napoli – Salernitana
Serie A
Fotboll
Sön 23/1 15:00
Torino – Sassuolo
Serie A
Fotboll
Sön 23/1 15:00
Spezia Calcio – Sampdoria
Serie A
Ishockey
Sön 23/1 15:00
Modo Hockey – Södertälje SK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Sön 23/1 15:00
Clermont Foot – Rennes
Ligue 1
Fotboll
Sön 23/1 15:00
Nantes – FC Lorient
Ligue 1
Fotboll
Sön 23/1 15:00
Sco Angers – Es Troyes Ac
Ligue 1
Fotboll
Sön 23/1 15:00
Bordeaux – Racing Strasbourg
Ligue 1
Vinterstudio
Sön 23/1 15:15
Skidskytte: Masstart
Skidskytte Världscupen
Vinterstudio
Sön 23/1 15:18
Skidskytte: Världscupen i Antholz
Skidskytte Världscupen
Fotboll
Sön 23/1 15:30
Leipzig – Vfl Wolfsburg
Bundesliga
Handboll
Sön 23/1 15:30
Polen – Ryssland
Handbolls-EM
Bandy
Sön 23/1 15:50
IFK Rättvik – IFK Motala Bandy
Elitserien
Bandy
Sön 23/1 15:50
Bollnäs – Vetlanda BK
Elitserien
Bandy
Sön 23/1 15:50
Sandvikens AIK – Frillesås BK
Elitserien
Innebandy
Sön 23/1 16:00
Warberg IC – Kais Mora
Superligan damer
Innebandy
Sön 23/1 16:00
Team Thorengruppen SK – Linköping
Superligan herrar
Fotboll
Sön 23/1 16:15
Real Madrid – Cf Elche
La Liga
Innebandy
Sön 23/1 16:30
IBF Falun – Växjö IBK
Superligan herrar
Konståkning
Sön 23/1 16:30
Four Continents Championships
Konståkning
Bandy
Sön 23/1 16:50
IFK Vänersborg – Villa-Lidköping BK
Elitserien
Fotboll
Sön 23/1 17:05
Hsc Montpellier – As Monaco
Ligue 1
Fotboll
Sön 23/1 17:30
Hertha Bsc Berlin – FC Bayern München
Bundesliga
Fotboll
Sön 23/1 17:30
Chelsea FC – Tottenham Hotspur
Premier League
Ishockey
Sön 23/1 18:00
Tingsryds AIF – HC Vita Hästen
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Sön 23/1 18:00
Empoli FC – AS Roma
Serie A
Ishockey
Sön 23/1 18:00
Djurgårdens IF – IK Oskarshamn
SHL
Handboll
Sön 23/1 18:00
Tyskland – Sverige
Handbolls-EM
Basket
Sön 23/1 19:00
New York Knicks – Los Angeles Clippers
NBA
Golf
Sön 23/1 19:30
Tournament of Champions
LPGA
Snooker
Sön 23/1 19:50
Snooker: European Series
Snooker
Fotboll
Sön 23/1 20:00
Cd Alaves – FC Barcelona
La Liga
Fotboll
Sön 23/1 20:00
Real Sociedad – Cf Getafe
La Liga
Fotboll
Sön 23/1 20:00
Rayo Vallecano – Athletic Bilbao
La Liga
Handboll
Sön 23/1 20:30
Spanien – Norge
Handbolls-EM
Fotboll
Sön 23/1 20:45
AC Milan – Juventus
Serie A
Fotboll
Sön 23/1 20:45
PSG – Stade Reims
Ligue 1
Amerikansk fotboll
Sön 23/1 21:00
Tampa Bay Buccaneers – Los Angeles Rams
NFL
Golf
Sön 23/1 21:03
Golf: PGA TOUR - The American Express
PGA
Fotboll
Sön 23/1 21:30
Fc Porto – Famalicao
Portugisiska ligan
Snooker
Sön 23/1 22:00
Snooker: European Series
Snooker
Snooker
Sön 23/1 23:00
Snooker: European Series
Snooker
Snooker
Sön 23/1 23:30
Snooker: European Series
Snooker
Amerikansk fotboll
Mån 24/1 00:30
Kansas City Chiefs – Buffalo Bills
NFL
Tennis
Mån 24/1 01:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Tennis
Mån 24/1 03:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Tennis
Mån 24/1 05:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Tennis
Mån 24/1 07:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Tennis
Mån 24/1 09:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Tennis
Mån 24/1 11:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Handboll
Mån 24/1 15:30
Island – Kroatien
Handbolls-EM
Handboll
Mån 24/1 18:00
Danmark – Nederländerna
Handbolls-EM
Bandy
Mån 24/1 18:50
Västerås SK/BK – Örebro SK Bandy
Elitserien
Ishockey
Mån 24/1 19:00
Timrå IK – Linköping HC
SHL
Ishockey
Mån 24/1 19:00
Kristianstad – IF Björklöven
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Mån 24/1 19:00
IF Troja/Ljungby – Västerås IK
Hockeyallsvenskan
Handboll
Mån 24/1 20:30
Montenegro – Frankrike
Handbolls-EM
Fotboll
Mån 24/1 20:45
Blackburn Rovers – Middlesbrough FC
Championship
Tennis
Tis 25/1 01:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Basket
Tis 25/1 03:00
Phoenix Suns – Utah Jazz
NBA
Tennis
Tis 25/1 05:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Tennis
Tis 25/1 06:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Tennis
Tis 25/1 08:50
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Vinterstudio
Tis 25/1 10:20
Alpint: Storslalom
Alpina Världscupen
Tennis
Tis 25/1 11:02
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Vinterstudio
Tis 25/1 13:20
Alpint: Storslalom
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Tis 25/1 13:20
Alpint: Storslalom
Alpina Världscupen
Handboll
Tis 25/1 15:30
Polen – Spanien
Handbolls-EM
Vinterstudio
Tis 25/1 17:35
Alpina Världscupen: Slalom
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Tis 25/1 17:45
Alpint: Slalom åk 1
Alpina Världscupen
Handboll
Tis 25/1 18:00
Tyskland – Ryssland
Handbolls-EM
Ishockey
Tis 25/1 18:00
Tappara Tampere – EHC München
Champions Hockey League
Innebandy
Tis 25/1 19:00
Sirius – Fc Helsingborg
Superligan herrar
Ishockey
Tis 25/1 19:00
Tingsryds AIF – Västerås IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Tis 25/1 19:00
Luleå HF – IK Oskarshamn
SHL
Ishockey
Tis 25/1 19:00
Växjö Lakers – Skellefteå AIK
SHL
Ishockey
Tis 25/1 19:00
Färjestad BK – Örebro Hockey
SHL
Ishockey
Tis 25/1 19:00
Frölunda HC – Leksands IF
SHL
Ishockey
Tis 25/1 19:00
Malmö Redhawks – Djurgårdens IF
SHL
Bandy
Tis 25/1 19:50
Sandvikens AIK – IFK Motala Bandy
Elitserien
Handboll
Tis 25/1 20:30
Sverige – Norge
Handbolls-EM
Vinterstudio
Tis 25/1 20:35
Alpina Världscupen: Slalom
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Tis 25/1 20:45
Alpint: Slalom åk 2
Alpina Världscupen
Fotboll
Tis 25/1 20:45
Queens Park Rangers – Swansea City
Championship
Fotboll
Tis 25/1 20:45
Queens Park Rangers – Swansea City
Championship
Tennis
Ons 26/1 00:57
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Basket
Ons 26/1 01:30
Brooklyn Nets – Los Angeles Lakers
NBA
Tennis
Ons 26/1 03:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open
Tennis
Ons 26/1 05:00
Tennis: Grand Slam Australian Open
Australian Open

Sport på TV presenteras av tvmatchen.nu