Pitcher's Avesta

Boka bord
på Pitcher’s

Boka bord

Hitta hit

Pitcher’s Avesta
Markustorget 1
774 30 AVESTA

VÄGBESKRIVNING

Öppettider

Måndag 11:00 – 22:00
Tisdag 11:00 – 22:00
Onsdag 11:00 – 22:00
Torsdag 11:00 – 22:00
Fredag 11:00 – 22:00
Lördag 15:00 – 22:00
Söndag 15:00 – 22:00

Matcher på Pitcher's Avesta

Snooker
Ons 3/3 09:58
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Bordtennis
Ons 3/3 10:00
Bordtennis: Sweden Pro Series - Herrar
Bordtennis
Vinterstudio
Ons 3/3 10:53
Skidskytte: Junior-VM
Skidskytte-VM
Tennis
Ons 3/3 12:30
Qatar Total Open
WTA
Vinterstudio
Ons 3/3 13:15
Skid-VM: 15 kilometer fristil, herrar
Skid-VM
Vinterstudio
Ons 3/3 14:58
Skidskytte: Junior-VM
Skidskytte-VM
Tennis
Ons 3/3 16:00
Qatar Total Open
WTA
Vinterstudio
Ons 3/3 17:10
Skid-VM: Backhoppning, damer
Skid-VM
Ishockey
Ons 3/3 17:30
Lokomotiv Yaroslavl – Jokerit Helsinki
KHL
Fotboll
Ons 3/3 18:00
Ac Horsens – Aalborg BK
Danska ligan
Fotboll
Ons 3/3 18:00
Aarhus Gf – FC Nordsjælland
Danska ligan
Ishockey
Ons 3/3 18:00
AIK – Kristianstad
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 3/3 18:00
BIK Karlskoga – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 3/3 18:00
Mora IK – Modo Hockey
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 3/3 18:00
Väsby IK – Södertälje SK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Ons 3/3 18:00
Västerås IK – Tingsryds AIF
Hockeyallsvenskan
Handboll
Ons 3/3 18:00
Skuru IK – Boden Handboll IF
SHE damer
Snooker
Ons 3/3 18:18
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Innebandy
Ons 3/3 18:30
IBK Dalen – Team Thorengruppen SK
Superligan herrar
Fotboll
Ons 3/3 18:30
Rot Weiss Essen – Holstein Kiel
Tyska cupen
Innebandy
Ons 3/3 18:30
IBF Falun – FBC Kalmarsund
Superligan herrar
Fotboll
Ons 3/3 18:30
Sassuolo – Napoli
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 18:30
Östersunds FK – Akropolis IF
Svenska cupen
Handboll
Ons 3/3 18:45
FC Barcelona Lassa – HC Motor Zaporozhye
EHF Champions League
Handboll
Ons 3/3 18:45
Veszprem – Hbc Nantes
EHF Champions League
Handboll
Ons 3/3 18:45
Veszprem – Hbc Nantes
EHF Champions League
Ishockey
Ons 3/3 19:00
SDHL: HV71 – Modo
SDHL
Innebandy
Ons 3/3 19:00
Sirius – Jönköpings IK
Superligan herrar
Innebandy
Ons 3/3 19:00
Fc Helsingborg – Pixbo Wallenstam
Superligan herrar
Innebandy
Ons 3/3 19:00
Mullsjö AIS – Höllvikens IBF
Superligan herrar
Innebandy
Ons 3/3 19:00
Linköping – Fagerhult Habo IBK
Superligan herrar
Fotboll
Ons 3/3 19:00
Livingston FC – Rangers
Scottish Premier League
Fotboll
Ons 3/3 19:00
Sheffield United – Aston Villa
Premier League
Fotboll
Ons 3/3 19:00
Stade Brest – Dijon FCO
Ligue 1
Fotboll
Ons 3/3 19:00
Lyon – Rennes
Ligue 1
Fotboll
Ons 3/3 19:00
Fc Metz – Sco Angers
Ligue 1
Fotboll
Ons 3/3 19:00
Nice – Olympique Nimes
Ligue 1
Fotboll
Ons 3/3 19:00
Saint Etienne – Rc Lens
Ligue 1
Fotboll
Ons 3/3 19:00
Burnley FC – Leicester City
Premier League
Handboll
Ons 3/3 19:00
IFK Skövde HK – Eskilstuna Guif
Handbollsligan
Handboll
Ons 3/3 19:00
Redbergslids IK – Lugi HF
Handbollsligan
Handboll
Ons 3/3 19:00
HK Malmö – HK Varberg
Handbollsligan
Handboll
Ons 3/3 19:00
VästeråsIrsta HF – Bk Heid
SHE damer
Handboll
Ons 3/3 19:00
Ystads IF – IK Sävehof
Handbollsligan
Innebandy
Ons 3/3 19:20
Pixbo Wallenstam – IBK Lund
Superligan damer
Ishockey
Ons 3/3 19:30
Djurgårdens IF – Linköping HC
SDHL
Tennis
Ons 3/3 19:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Trav
Ons 3/3 20:00
V86 Direkt
Trav
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Leipzig – Vfl Wolfsburg
Tyska cupen
Basket
Ons 3/3 20:45
Armani Jeans Milano – Fenerbahce Ulker Istanbul
Euroleague
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Leipzig – Vfl Wolfsburg
Tyska cupen
Fotboll
Ons 3/3 20:45
AC Milan – Udinese
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Atalanta – Fc Crotone
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Benevento – Hellas Verona
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Cagliari – Bologna FC
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Fiorentina – AS Roma
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 20:45
Genoa – Sampdoria
Serie A
Fotboll
Ons 3/3 21:00
Sc Heerenveen – Ajax
KNVB Cup
Fotboll
Ons 3/3 21:00
Lille – Olympique Marseille
Ligue 1
Fotboll
Ons 3/3 21:00
Hsc Montpellier – FC Lorient
Ligue 1
Fotboll
Ons 3/3 21:00
Nantes – Stade Reims
Ligue 1
Fotboll
Ons 3/3 21:00
Racing Strasbourg – As Monaco
Ligue 1
Fotboll
Ons 3/3 21:00
Bordeaux – PSG
Ligue 1
Fotboll
Ons 3/3 21:00
FC Barcelona – Sevilla
Copa del Rey
Fotboll
Ons 3/3 21:15
Stoke City – Swansea City
Championship
Fotboll
Ons 3/3 21:15
Crystal Palace – Manchester United
Premier League
Tennis
Ons 3/3 21:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Basket
Tor 4/3 01:30
Houston Rockets – Brooklyn Nets
NBA
Bordtennis
Tor 4/3 09:30
Bordtennis: Sweden Pro Series - Herrar
Bordtennis
Snooker
Tor 4/3 09:58
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Vinterstudio
Tor 4/3 11:00
Skid-VM: Nordisk kombination backe, herrar
Skid-VM
Snooker
Tor 4/3 12:03
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Tennis
Tor 4/3 12:30
Qatar Total Open
WTA
Golf
Tor 4/3 12:45
PGA TOUR LIVE 2021 Arnold Palmer Invitational
PGA
Vinterstudio
Tor 4/3 13:15
Skid-VM: 4x5 km stafett, damer
Skid-VM
Tennis
Tor 4/3 15:00
Lyon Open 250
WTA
Vinterstudio
Tor 4/3 15:15
Skid-VM: Nordisk kombination, 10 km, herrar
Skid-VM
Tennis
Tor 4/3 16:00
Qatar Total Open
WTA
Golf
Tor 4/3 16:00
Drive On Championship - Day 1
LPGA
Golf
Tor 4/3 16:00
Drive On Championship at Golden Ocala
LPGA
Vinterstudio
Tor 4/3 16:00
Skidskytte: Världscupen- stafett, damer
Skidskytte Världscupen
Handboll
Tor 4/3 17:00
THW Kiel – HC PPD Zagreb
EHF Champions League
Vinterstudio
Tor 4/3 17:23
Backhoppning: VM
Skid-VM
Fotboll
Tor 4/3 18:00
Lyngby BK – Fc Midtjylland
Danska ligan
Ishockey
Tor 4/3 18:00
Färjestad BK – Linköping HC
SHL
Ishockey
Tor 4/3 18:00
Malmö Redhawks – IK Oskarshamn
SHL
Basket
Tor 4/3 18:30
Anadolu Efes S.K. – CSKA Moskva
Euroleague
Snooker
Tor 4/3 18:33
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Handboll
Tor 4/3 18:45
Aalborg Håndbold – RK Celje Pivovarna Lasko
EHF Champions League
Handboll
Tor 4/3 18:45
PGE Vive Kielce – SG Flensburg-Handewitt
EHF Champions League
Handboll
Tor 4/3 18:45
HC Vardar – HC Meshkov Brest
EHF Champions League
Handboll
Tor 4/3 18:45
PGE Vive Kielce – SG Flensburg-Handewitt
EHF Champions League
Handboll
Tor 4/3 19:00
If Hallby – Alingsås HK
Handbollsligan
Handboll
Tor 4/3 19:00
Lugi Hf – Skara HF
SHE damer
Handboll
Tor 4/3 19:00
Önnereds Hk – IFK Kristianstad
Handbollsligan
Ishockey
Tor 4/3 19:00
SDHL
SDHL
Fotboll
Tor 4/3 19:00
Fulham FC – Tottenham Hotspur
Premier League
Fotboll
Tor 4/3 19:00
West Bromwich Albion – Everton FC
Premier League
Innebandy
Tor 4/3 19:00
Täby FC – Nacka Wallenstam IBK
Superligan damer
Friidrott
Tor 4/3 19:00
Friidrott: Inomhus-EM - Kvalpass
Friidrotts-EM
Handboll
Tor 4/3 19:00
MT Melsungen – Hc Erlangen
Bundesliga
Ishockey
Tor 4/3 19:30
SDHL: Kvartsfinal
SDHL
Tennis
Tor 4/3 19:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Fotboll
Tor 4/3 20:00
Bröndby IF – Randers FC
Danska ligan
Handboll
Tor 4/3 20:45
Paris Handball – MOL Pick Szeged
EHF Champions League
Handboll
Tor 4/3 20:45
Elverum – FC Porto Sofarma
EHF Champions League
Fotboll
Tor 4/3 21:00
Ud Levante – Athletic Bilbao
Copa del Rey
Fotboll
Tor 4/3 21:15
Liverpool FC – Chelsea FC
Premier League
Tennis
Tor 4/3 21:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Fotboll
Tor 4/3 21:45
Parma – Inter
Serie A
Basket
Fre 5/3 01:00
Boston Celtics – Toronto Raptors
NBA
Snooker
Fre 5/3 09:53
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Friidrott
Fre 5/3 10:00
Friidrott: Inomhus-EM - Försökspass dag 1
Friidrotts-EM
Vinterstudio
Fre 5/3 11:15
Alpint: Världscupen - Super-G, herrar
Alpina Världscupen
Trav
Fre 5/3 12:00
V65 Direkt
Trav
Golf
Fre 5/3 12:45
PGA TOUR LIVE 2021 Arnold Palmer Invitational
PGA
Tennis
Fre 5/3 13:00
Lyon Open 250
WTA
Dart
Fre 5/3 13:00
Dart: 2021 UK Open
Dart
Vinterstudio
Fre 5/3 13:10
Skid-VM: 4x10 km stafett, herrar
Skid-VM
Vinterstudio
Fre 5/3 15:08
Skidskytte: Världscupen - stafett, herrar
Skidskytte Världscupen
Tennis
Fre 5/3 16:00
Qatar Total Open
WTA
Golf
Fre 5/3 16:00
Drive On Championship at Golden Ocala
LPGA
Golf
Fre 5/3 16:00
Drive On Championship - Day 2
LPGA
Vinterstudio
Fre 5/3 17:00
Skid-VM: Backhoppning, herrar
Skid-VM
Tennis
Fre 5/3 17:30
Lyon Open 250
WTA
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Almtuna IS – Mora IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
HC Vita Hästen – Västerviks IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Timrå IK – Tingsryds AIF
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Väsby IK – Kristianstad
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Fre 5/3 18:00
Västerås IK – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Snooker
Fre 5/3 18:48
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Handboll
Fre 5/3 19:00
Önnereds Hk – Kristianstad HK
SHE damer
Handboll
Fre 5/3 19:00
Skövde Hf – Kungälv HK
SHE damer
Handboll
Fre 5/3 19:00
Önnereds Hk – Kristianstad HK
SHE damer
Basket
Fre 5/3 19:00
Bc Zalgiris Kaunas – Armani Jeans Milano
Euroleague
Innebandy
Fre 5/3 19:00
Mullsjö AIS – Pixbo Wallenstam
Superligan herrar
Innebandy
Fre 5/3 19:00
Jönköpings IK – Karlstad IBF
Superligan damer
Innebandy
Fre 5/3 19:00
Malmö FBC – Warberg IC
Superligan damer
Innebandy
Fre 5/3 19:00
Sirius – Thorengruppen IBK
Superligan damer
Innebandy
Fre 5/3 19:00
Mullsjö AIS – Pixbo Wallenstam
Superligan herrar
Friidrott
Fre 5/3 19:00
Friidrott: Inomhus-EM - Finalpass dag 1
Friidrotts-EM
Fotboll
Fre 5/3 19:15
Bayer Leverkusen – 1. FFC Turbine Potsdam
Bundesliga damer
Innebandy
Fre 5/3 19:20
Rönnby Västerås IBK – Endre
Superligan damer
Tennis
Fre 5/3 19:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Dart
Fre 5/3 20:00
Dart: 2021 UK Open
Dart
Snooker
Fre 5/3 20:03
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Fotboll
Fre 5/3 20:30
Schalke 04 – FSV Mainz 05
Bundesliga
Fotboll
Fre 5/3 20:45
Huddersfield Town – Cardiff City
Championship
Fotboll
Fre 5/3 21:00
Valencia – Villarreal
La Liga
Tennis
Fre 5/3 21:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Motorsport
Lör 6/3 02:30
Nascar 200
Nascar
Vinterstudio
Lör 6/3 09:30
Alpint: Världscupen - Storslalom, damer, första åket
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Lör 6/3 09:55
Skid-VM: Nordisk kombination, lagsprint, herrar
Skid-VM
Friidrott
Lör 6/3 10:00
Friidrott: Inomhus-EM - Försökspass dag 2
Friidrotts-EM
Vinterstudio
Lör 6/3 11:00
Skidskytte: Världscupen - sprint, damer
Skidskytte Världscupen
Vinterstudio
Lör 6/3 11:00
Alpint: Världscupen - Störtlopp, herrar
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Lör 6/3 12:30
Skid-VM: 30 km klassisk, damer
Skid-VM
Vinterstudio
Lör 6/3 12:30
Alpint: Världscupen - Storslalom, damer, andra åket
Alpina Världscupen
Cykel
Lör 6/3 12:33
Cykel: Strade Bianche Donne
Cykling
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Malmö FF – Halmstads BK
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Örebro SK – IK Sirius FK
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Västerås SK – GAIS
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:00
Trelleborgs FF – IF Lödde
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 13:30
Watford FC – Nottingham Forest
Championship
Fotboll
Lör 6/3 13:30
Burnley FC – Arsenal FC
Premier League
Dart
Lör 6/3 13:45
Dart: 2021 UK Open
Dart
Vinterstudio
Lör 6/3 13:45
Short Track-VM
Skridskor
Cykel
Lör 6/3 13:53
Cykel: Strade Bianche
Cykling
Fotboll
Lör 6/3 14:00
Real Valladolid – Cf Getafe
La Liga
Golf
Lör 6/3 14:00
PGA TOUR LIVE 2021 Arnold Palmer Invitational
PGA
Handboll
Lör 6/3 14:15
IK Sävehof – Höörs HK H65
SHE damer
Trav
Lör 6/3 14:30
V75 Direkt med V4
V75
Vinterstudio
Lör 6/3 14:55
Skid-VM: Nordisk kombination, lagsprint
Skid-VM
Fotboll
Lör 6/3 15:00
Degerfors IF – Utsiktens BK
Svenska cupen
Innebandy
Lör 6/3 15:00
Höllvikens IBF – Fagerhult Habo IBK
Superligan herrar
Ishockey
Lör 6/3 15:00
Mora IK – Almtuna IS
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Lör 6/3 15:00
Södertälje SK – AIK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Lör 6/3 15:00
Spezia Calcio – Benevento
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 15:00
IF Elfsborg – Falkenbergs FF
Svenska cupen
Tennis
Lör 6/3 15:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Ishockey
Lör 6/3 15:15
Frölunda HC – IK Oskarshamn
SHL
Ishockey
Lör 6/3 15:15
Örebro Hockey – Brynäs IF
SHL
Ishockey
Lör 6/3 15:15
Malmö Redhawks – Färjestad BK
SHL
Fotboll
Lör 6/3 15:30
Borussia Mönchengladbach – Bayer Leverkusen
Bundesliga
Fotboll
Lör 6/3 15:30
Eintracht Frankfurt – Vfb Stuttgart
Bundesliga
Fotboll
Lör 6/3 15:30
Sc Freiburg – Leipzig
Bundesliga
Fotboll
Lör 6/3 15:30
Hertha Bsc Berlin – Fc Augsburg
Bundesliga
Fotboll
Lör 6/3 15:30
1899 Hoffenheim – Vfl Wolfsburg
Bundesliga
Handboll
Lör 6/3 16:00
Rk Podravka Vegeta – Rostov Don
EHF Champions League damer
Handboll
Lör 6/3 16:00
RK Krim Mercator – CSKA Moskva
EHF Champions League damer
Handboll
Lör 6/3 16:00
SCM Ramnicu Valcea – CSM Bucuresti
EHF Champions League damer
Tennis
Lör 6/3 16:00
Qatar Total Open
WTA
Fotboll
Lör 6/3 16:00
Sheffield United – Southampton FC
Premier League
Fotboll
Lör 6/3 16:00
Norwich City – Luton Town
Championship
Innebandy
Lör 6/3 16:00
IBF Falun – Linköping
Superligan herrar
Innebandy
Lör 6/3 16:00
FBC Kalmarsund – Jönköpings IK
Superligan herrar
Fotboll
Lör 6/3 16:00
Swansea City – Middlesbrough FC
Championship
Fotboll
Lör 6/3 16:15
Cf Elche – Sevilla
La Liga
Fotboll
Lör 6/3 17:00
IK Brage – Umeå FC
Svenska cupen
Fotboll
Lör 6/3 17:00
Djurgårdens IF – Kalmar FF
Svenska cupen
Vinterstudio
Lör 6/3 17:00
Skid-VM: Backhoppning, lag, herrar
Skid-VM
Ishockey
Lör 6/3 17:30
Västerviks IK – HC Vita Hästen
Hockeyallsvenskan
Handboll
Lör 6/3 18:00
Vipers Kristiansand – Odense HC
EHF Champions League damer
Ishockey
Lör 6/3 18:00
IF Björklöven – Modo Hockey
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Lör 6/3 18:00
Udinese – Sassuolo
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 18:30
FC Bayern München – Borussia Dortmund
Bundesliga
Fotboll
Lör 6/3 18:30
Aston Villa – Wolverhampton Wanderers
Premier League
Fotboll
Lör 6/3 18:30
Cf Cadiz – Sd Eibar
La Liga
Snooker
Lör 6/3 18:48
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Friidrott
Lör 6/3 19:00
Friidrott: Inomhus-EM - Finalpass dag 2
Friidrotts-EM
Tennis
Lör 6/3 19:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Golf
Lör 6/3 20:30
Drive On Championship - Day 3
LPGA
Golf
Lör 6/3 20:30
Drive On Championship at Golden Ocala
LPGA
Fotboll
Lör 6/3 20:45
Juventus – SS Lazio
Serie A
Fotboll
Lör 6/3 21:00
Brighton Hove Albion – Leicester City
Premier League
Fotboll
Lör 6/3 21:00
Osasuna – FC Barcelona
La Liga
Fotboll
Lör 6/3 21:05
Stade Brest – PSG
Franska cupen
Motorsport
Lör 6/3 22:00
Nascar 300
Nascar
Fighting
Sön 7/3 04:00
UFC 259: Blachowicz vs Adesanya
UFC
Vinterstudio
Sön 7/3 07:45
Vasaloppet
Vasaloppet
Tennis
Sön 7/3 09:00
Dubai Championship 1000
WTA
Vinterstudio
Sön 7/3 09:30
Alpint: Världscupen - Slalom, damer, första åket
Alpina Världscupen
Friidrott
Sön 7/3 10:00
Friidrott: Inomhus-EM - Försökspass dag 3
Friidrotts-EM
Vinterstudio
Sön 7/3 10:30
Alpint: Världscupen - Super-G, herrar
Alpina Världscupen
Vinterstudio
Sön 7/3 11:53
Skidskytte: Världscupen - jaktstart, damer
Skidskytte Världscupen
Fotboll
Sön 7/3 12:15
Ajax – Fc Groningen
Holländska ligan
Innebandy
Sön 7/3 12:20
Endre – Pixbo
Superligan damer
Fotboll
Sön 7/3 12:30
AS Roma – Genoa
Serie A
Vinterstudio
Sön 7/3 12:30
Alpint: Världscupen - Slalom, damer, andra åket
Alpina Världscupen
Trav
Sön 7/3 12:31
Lunchtravet Direkt
Trav
Vinterstudio
Sön 7/3 12:45
Skid-VM: 50 km klassisk, herrar
Skid-VM
Fotboll
Sön 7/3 13:00
AFC Eskilstuna – Oskarshamns AIK
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 13:00
Hammarby IF – AIK
Svenska cupen
Innebandy
Sön 7/3 13:00
Malmö FBC – IBF Falun
Superligan damer
Innebandy
Sön 7/3 13:00
Karlstad IBF – Sirius
Superligan damer
Fotboll
Sön 7/3 13:00
West Bromwich Albion – Newcastle United
Premier League
Ishockey
Sön 7/3 14:00
SDHL: Semifinal 1
SDHL
Fotboll
Sön 7/3 14:00
Bröndby IF – FC Köpenhamn
Danska ligan
Handboll
Sön 7/3 14:00
Borussia Dortmund – Metz
EHF Champions League damer
Handboll
Sön 7/3 14:00
SG BBM Bietigheim – Györi Audi ETO KC
EHF Champions League damer
Innebandy
Sön 7/3 14:00
Thorengruppen IBK – Täby FC IBK
Superligan damer
Fotboll
Sön 7/3 14:00
Sd Huesca – Celta Vigo
La Liga
Golf
Sön 7/3 14:00
PGA TOUR LIVE 2021 Arnold Palmer Invitational
PGA
Trav
Sön 7/3 14:30
Grand Slam 75
V75
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Liverpool FC – Fulham FC
Premier League
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Fc Crotone – Torino
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Fiorentina – Parma
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Hellas Verona – AC Milan
Serie A
Ishockey
Sön 7/3 15:00
Kristianstad – Väsby IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 15:00
Modo Hockey – IF Björklöven
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Sön 7/3 15:00
BK Häcken – Helsingborgs IF
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Mjällby AIF – Östersunds FK
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Akropolis IF – Landskrona Bois
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
Dalkurd – IK Gauthiod
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 15:00
WSL: Manchester City – Everton
Women's Super League
Fotboll
Sön 7/3 15:30
1. FC Köln – Werder Bremen
Bundesliga
Tennis
Sön 7/3 15:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Rotterdam
ATP
Tennis
Sön 7/3 15:30
Lyon Open 250
WTA
Innebandy
Sön 7/3 16:00
FBC Kalmarsund – Sirius
Superligan herrar
Innebandy
Sön 7/3 16:00
Storvreta Ibk – IBK Dalen
Superligan herrar
Handboll
Sön 7/3 16:00
Buducnost – FTC Rail Cargo Hungaria
EHF Champions League damer
Handboll
Sön 7/3 16:00
Team Esbjerg – Brest Bretagne
EHF Champions League damer
Innebandy
Sön 7/3 16:00
Warbergs IC – Rönnby Västerås IBK
Superligan damer
Innebandy
Sön 7/3 16:00
IBK Lund – Jönköpings IK
Superligan damer
Innebandy
Sön 7/3 16:00
Nacka Wallenstam IBK – Kais Mora
Superligan damer
Fotboll
Sön 7/3 16:15
Atletico Madrid – Real Madrid
La Liga
Innebandy
Sön 7/3 17:00
Team Thorengruppen SK – Växjö Vipers
Superligan herrar
Friidrott
Sön 7/3 17:00
Friidrott: Inomhus-EM - Finalpass dag 3
Friidrotts-EM
Fotboll
Sön 7/3 17:00
IFK Norrköping – IFK Göteborg
Svenska cupen
Fotboll
Sön 7/3 17:00
GIF Sundsvall – Sandvikens IF
Svenska cupen
Snooker
Sön 7/3 17:03
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Fotboll
Sön 7/3 17:30
Manchester City – Manchester United
Premier League
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Tingsryds AIF – BIK Karlskoga
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Västerås IK – Timrå IK
Hockeyallsvenskan
Ishockey
Sön 7/3 17:30
Brynäs IF – Leksands IF
SHL
Fotboll
Sön 7/3 18:00
Arminia Bielefeld – 1. FC Union Berlin
Bundesliga
Fotboll
Sön 7/3 18:00
Sampdoria – Cagliari
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 18:00
FC Nordsjælland – Ac Horsens
Danska ligan
Fotboll
Sön 7/3 18:30
Real Sociedad – Ud Levante
La Liga
Tennis
Sön 7/3 19:00
Tennis: ATP World Tour 250-turnering i Buenos Aires
ATP
Snooker
Sön 7/3 19:58
Snooker: Gibraltar Open
Snooker
Fotboll
Sön 7/3 20:00
Vejle BK – Odense BK
Danska ligan
Fotboll
Sön 7/3 20:15
Tottenham Hotspur – Crystal Palace
Premier League
Golf
Sön 7/3 20:30
Drive On Championship at Golden Ocala
LPGA
Golf
Sön 7/3 20:30
Drive On Championship - Final Round
LPGA
Fotboll
Sön 7/3 20:45
Napoli – Bologna FC
Serie A
Fotboll
Sön 7/3 21:00
Athletic Bilbao – Granada Cf
La Liga
Ishockey
Mån 8/3 18:00
AIK – Södertälje SK
Hockeyallsvenskan
Fotboll
Mån 8/3 19:00
Aalborg BK – Sønderjyske
Danska ligan
Fotboll
Mån 8/3 19:00
Chelsea FC – Everton FC
Premier League
Ishockey
Mån 8/3 19:30
SDHL: Semifinal 2
SDHL
Fotboll
Mån 8/3 20:45
Inter – Atalanta
Serie A
Fotboll
Mån 8/3 21:00
West Ham United – Leeds United
Premier League
Fotboll
Mån 8/3 21:00
Real Betis – Cd Alaves
La Liga
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Djurgårdens IF – Leksands IF
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Rögle BK – IK Oskarshamn
SHL
Ishockey
Tis 9/3 18:00
Örebro Hockey – Malmö Redhawks
SHL
Fotboll
Tis 9/3 21:00
Juventus – Fc Porto
Champions League
Fotboll
Tis 9/3 21:00
Borussia Dortmund – Sevilla
Champions League

Sport på TV presenteras av tvmatchen.nu